Billy Joe Saunders vs Canelo Alvarez 8 Mayıs’ta Dallas’taki AT&T Stadyumunda yapacağı maç tüm dünyada Dazn tarafından yayınlanacak. Böylece maçın ne zaman ve hangi kanalda yayınlanacağı kesinleşmiş oldu.

Saunders DAZN’ın programında “Canelo Alvarez umurumda değil” dedi. “Kendi kafamda düşünüyorum. Bunu kafamda planladım ve çocukluğumdan beri bunun hayalini kuruyordum. Kendime bakıyorum ve bu günün geleceğini hayal ettim. Yaklaşık beş ya da altı yaşımdan beri bu günün gerçekleştiği rüyalar gördüm… Buraya kadar geldim.”

Saunders galip geleceğini varsayarak, “Bence bu, boks tarihindeki en büyük üzüntülerden biri olacak. Ve bunun olması gerektiğine inanıyorum. İnsanlar hayatımı düzgün yaşamadığımı söyleyebilir, ama buradayım, “dedi.

Süper orta siklette WBC, WBA ve Ring Magazine şampiyonu olan Canelo (55-1-2, 37 nakavt), Saunders’ın kariyerinin bugüne kadarki en zorlu sınavı olacak.

Billy Joe Saunders daha önce yaptığı bir açıklamada bu karşılaşma için görevlendirilen hakemler hakkında eleştirilerde bulunmuştu.

Canelo, yakın tarihli bir konferans görüşmesi sırasında “Mazeretler, mazeretler, mazeretler,” dedi. Ben ABD’deyim. Meksikalıyım. Yani, Meksika’da değil, ABD’de savaşacağız. Biliyorsun, bunlar sadece bahane. Ama umarım hakemlere ihtiyacımız olmayacak. “

Saunders’ı nakavtla (30-0, 14 nakavt) yenmeyi bekleyip beklemediği sorulduğunda, Canelo Alvarez hiç gergin olmadan bu soruya cevap verdi

Alvarez, “Sekiz, dokuz veya 10. rauntta umuyorum,” diye yanıtladı.

31 yaşındaki Saunders, ABD’de ikinci kez ringe çıkacak. Eski WBO orta sıklet şampiyonu, Şubat 2009’da profesyonel olarak ilk çıkışını yaptığından beri Birleşik Krallık dışında üçüncü kez mücadele edecek.

Saunders ve Alvarez’in yöneticisi Eddie Hearn, sözleşmelerini imzaladıklarında mücadelelerine İngiliz veya Meksikalı bir hakem atanmayacağını bildiklerini söyledi.

Canelo Ve Saunders Maçı Nasıl Sonuçlanır

  • Canelo Nakavt Eder (62%, 275 Oylar)
  • Canelo Puanla Yener (24%, 104 Oylar)
  • Saunders Puanla Alır (11%, 48 Oylar)
  • Saunders Nakavt Eder (2%, 11 Oylar)
  • Berabere Biter (1%, 3 Oylar)

Toplam oy veren: 441

Yükleniyor ... Yükleniyor ...