Geçtiğimiz Cumartesi gecesi California’da eski WBA, WBO, IBF, IBO ağır siklet şampiyonu Andy Ruiz, Meksikalı boksör Chris Arreola’ya karşı on iki raunt sonunda zorlanarak kazandı.

Karşılaşma beklendiği gibi başlamadı, Ruiz ikinci rauntta yere düştü ve ardından üçüncü rauntta birkaç kez sarsıldı.

Ruiz daha sonra rakibine karşılık vererek maça ortak oldu.

Ruiz, ESPN Deportes’a, “Yere düştükten sonra kalkıp kazandım. Herkes yere düşebiliyor, önemli olan kalkmak ve savaşı kazanmak ve bunu biz yaptık,” dedi.

“Bir yıldan fazla süredir antrenman yapmamış olsam da kendimi iyi hissettim. Biraz paslanmış hissettim, spor salonuna geri dönmem ve tekrar antrenman yapmam gerekiyor. Biraz yavaş olduğumu hissettim. İstediğim yumrukları atamadım, ama kazanmak için yeterince vurdum.”

Ring dönüşü, Ruiz’in Meksikalı süperstar Saul ‘Canelo’ Alvarez’in baş eğitmeni olarak tanınan yeni antrenör Eddy Reynoso ile çıktığı ilk maçıydı.

Reynoso, Ruiz’den gördüklerinden memnun kaldı ve boksörünün sonunda ağır siklet kemerini geri kazanacağından emin.

Reynoso “İlk iki raundu kaybettik, belki üçüncü, ama dövüş planını değiştirdik. Ona sakinleşmesini söyledim, fazla arayı açmamasını ve ona karşılık vermesini söyledim,” dedi.

“Şu anda yaptığı gibi çalışmaya devam eden disiplinli bir Andy’ye ihtiyacım var ve Joshua, Tyson Fury, kim olursa olsun yeneceğinden hiç şüphem yok. Şut kombinasyonları söz konusu olduğunda, rauntlarda daha fazla fiziksel kondisyona, daha fazla güce ve sürekliliğe ihtiyacımız var. Andy güçlü ve çok zeki. “