Joseph Parker, Manchester’daki 12 rauntluk ağır sıklet mücadelesinde Derek Chisora’ya karşı yere düşmesine rağmen bir şekilde kazanmayı bildi.

Chisora, eski WBO şampiyonu Parker’ı iplere sürükleyip baskıyı sürdürürken erkenden hakimiyet kurdu. Ama ilerleyen rauntlarda yorgun düştü ve Parker bunu değerlendirdi.

Howard Foster, Chisora’ya 115-113 ile galibiyet verdi, ancak diğer iki hakem Parker lehine, Grzegorz Molenda 116-111 ve Andrew Bell 115-113 puanlama yaptı.

37 yaşındaki Chisora, bir kez daha hakemler tarafından cezalandırıldığını hissetti, ancak hemen Parker’ın kendisine bir rövanş vereceğini umarak, Tyson Fury-Anthony Joshua alt maçında tekrar ringe çıkmak istediğini belirtti.

Chisora “Şimdi üzülmenin de ötesinde,” dedi. “Zor, çünkü çok antrenman yapıyorum, savaşıyorum, baskı yaptım, her şeyi denedim.”

“Son dövüşüm yine aynıydı, bu maç yine aynı şeydi. Hakemlerin benden hoşlanmadıklarını düşünüyorum.”

“Joseph bana rövanş vermek isterse, rövanşı alacağım. Andy Lee bile dövüşü kazandığımı söyledi. Beni yavaşlatmalarına izin vermeyeceğim, yine savaşacağız. Beni emekli yapmak istiyorlar ama henüz emekli olmayacağım. “

Parker, “Zor bir dövüştü, en başta yakalandım ve odaklanmak zorunda kaldım,” dedi. “Derek çok sert bir rakip, öne çıktı ve en başından beri bana baskı yaptı, büyük yumruklar attı. Boks becerilerim fark yarattı ama çok yakın bir dövüştü.”