Canelo Alvarez, 8 Mayıs Cumartesi gecesi WBC, WBA, WBO süper orta sıklet kemer birleştirme maçında Billy Joe Saunders ile karşılaşacak. Bu mücadele öncesinde Meksika ve Latin Amerika’da TV Azteca’ya açıklamalar yaptı.

Canelo, en az yedi yıl daha boksa devam etmeyi umuyor, ancak vücudu ona yeter dediğini hissederse boks bırakabilecek.

Canelo “Süper orta siklet bölümünü birleştirmek istiyorum ve Billy Joe Saunders karşısında başarılı olursam sıradaki hedefim Caleb Plant olacak” dedi.

“Hedefim süper orta siklette kalmak ve sonra ne olacağını göreceğiz. Sanırım emekli olmama yaklaşık yedi yılım kaldı, ama bedenimi dinliyorum ve bırakmamı söylediğinde, bırakacağım.”

“Hiçbir şey beni hayal kırıklığına uğratmıyor, sadece Cumartesi günü kazanmaya odaklandım. Cumartesi günü benimle dövüşmesi gerekiyor, bu onun için sorun olmamalı.”

“Hiçbir şey umrumda değil. Sadece oraya gidip işimi yapacağım. Saunders başka bahanelerle geldi, pek çok mazereti vardı ama ben sadece oraya gidip yapmam gerekeni yapacağım. “

Saunders Ringin Boyutundan Şikayetçi

Saunders’ın görüşüne göre ring çok küçük. Saunders, organizatörüne cumartesi gecesi bu büyüklükte bir ringde sporda tartışmasız en iyi boksör kabul edilen kişiyle ringe çıkacağını hatırlattı.

Yetenekli boksör kuşkusuz ondan daha sert yumruk atan güçlü bir şampiyona karşı hareket edebildiği kadar çok yer istiyor.

Hearn “Saunders sadece bu ring çok küçük”dedi. “Ve ben” Hayır, hayır, 6 metrelik bir ring “dedim. 18 fit olabilirdi, ama “20 fit 20 fit istiyorum” dedi. Sonra geri döndü ve “Sorun değil” dedi. Ama sonra Billy buna hayır dedi. Aslında onun 24 fitlik bir ring istediğini düşünüyorum. “

Alvarez’in ortak tanıtımını yapan Hearn, “Açıkçası, Saunders çok hareket ediyor,” dedi. Ama asla bu kadar büyük bir ringde dövüşmedi. Onun için bir avantaj olabileceğini düşündüğü kadarıyla, Martin Murray’e karşı maçı 18 fitti. Ve asla 6 metreden büyük bir ringin içine girmedi. Birleşik Krallık’dakinden daha büyük bir ringde savaşamazsınız çünkü 20 maksimum boyuttur. Yani, 20’den büyük bir ringe asla girmedi. 24 istiyordu ama yine de mutlu. “

Hearn, Canelo’ya, ‘İtiraz edebilirsin,’ dedi. O “Sorun değil” dedi. Ama kendinden çok emin. Sanırım küçük bir ringe ihtiyacı olmadığını göstermek istiyor.”

“Aslında bunun için Canelo’yu övüyorum çünkü oldukça büyük bir boksör. Uğraştığımız birçok dövüşçü, ‘Bundan rahatsız değilim, aptal olma’ derdi. Bence psikolojik olarak, ‘Sorun değil’ demek oldukça iyidir, çünkü karşılık verirseniz, onlar muhtemelen ‘Evet, onu salladık!’ diye seviniyor, ‘Sorun değil dostum. Cumartesi görüşürüz. İstediğini al. “Oldukça harikaydı.”