Yakın zamanda yapılan bir röportajda, WBC Franchise, IBF, WBA, WBO hafif siklet şampiyonu Teofimo Lopez, Vasiliy Lomachenko’nun maça sakat çıkmasıyla ilgili değerlendirme yaptı.

“Loma’yı gördüğüm kadarıyla öfkelendi ve nefes nefese kaldı. Onu duyabiliyorum çünkü ona çok yakınım. Normalden çok daha fazla öfkelendiğini ve nefes aldığını söyleyebilirim. Bundan faydalandım. Vücuduna çok fazla vuruş yaptım ve agrasif davrandım, “dedi ESPN’e konuşan Lopez.

“Benimle birlikte kırışmaya girmek istediğini gördüm, bu yüzden ‘tamam, o zaman savaşalım’ dedim. Ama kafa atarak bazı kirli taktiklerini uyguladı yine de bunun üstesinden geldim. Sanırım bunu, insanların bizden beklemedikleri en iyi şekilde yaptık. “

Bu haftanın başlarında, Pazartesi günü Lomachenko’nun sağ omuzunda çok ciddi problemler olduğu konuşuldu.

Lomachenko’nun ekibi kampa sağ omuz sorunu ile girdiğini ve bunun eğitimini etkilediğini açıkladı.

“Mesele şu ki, insanların anlamaları gerekiyor … Ben de bu maça yaralı olarak geliyordum .. Ama bu konuda hiçbir mazeretim olmadı. Bu sadece sporun bir parçası boksta veya herhangi bir dövüş sporunda asla %100 ile maça giremezsin, “diye açıkladı Teofimo.

“Bence bunu yaparak [omuz yaralanmasını açığa çıkararak], dünyadaki en iyi boksör olarak kabul edilen biri olarak çok kötü görüntü verdi. “