Teddy Atlas, Deontay Wilder’ı ağır siklet tarihindeki en güçlü yumruk atan kişi olarak görüyor.

Atlas’ın bir zamanlar Mike Tyson’ı eğitmesine rağmen ünlü eğitmen tek bir yumrukla en fazla hasarı vermek için bir boksör seçecekse bu Wilder olurdu.

Atlas, BoxingScene’ye “Bir yumruk için, sadece bir yumruk için, size söylüyorum Wilder, spor tarihinin en güçlü boksörü,” dedi. “En güçlü boksörler arasında, Earnie Shavers, Max Baer, ​​Joe Louis, Mike Tyson sol ve sağa zarar verebilir. Ama sadece bir yumruk için kesinlikle Wilder’ı seçerim ”

Bu nedenle ve Tyson Fury’nin (29-0-1, 20 nakavt) 2019’da daha az bilinen iki boksörle karşılaşarak kendisine kötülük yaptığı için, Wilder’in 22 Şubat’ta MGM’deki maçta Fury’yi nakavt edeceğini düşünüyor.

“Tahminlerimde gerçekten iyiyim ve bunun size ilk iki ya da üç raundda olabileceğini söyleyebilirim,” dedi. ESPN’in SportsCenter’da görünmesi planlanan Atlas. “Her şey olabilir. Nakavtın daha sonra da olabileceğini görebiliyorum (Wilder için). Ama evet teknik olarak kayıp ve sahipsiz gibi, ama telafi etmek için tek yumruk gücü var. ”

Atlas, Ruiz’i çalıştırmakla ilgili görüşmeler yapmak için New York’ta buluştuğunu doğruladı.

Atlas, planlarını hazırlamak için Ruiz kampından geri aranmasını bekliyor,

Atlas, “Bir şeyi yaparken bizi gerçekten eğlendirmenin ilk adımı buluşmamız” dedi. “Bu New York’a gelmen demek. Bu kadar. Sadece evet demek için evet demiyorum. Bir süreç olmalı ya da en azından benim için olmalı. Çok önemli değil. Bence bu benim ve onlar için en doğru yol. ”

Atlas Ruiz hakkında “Yumrukları daha kısa ve iyi olabilir ve stili ya da yaklaşımı daha tutarlı olabilir” dedi. “Eğer saldırgan olacaksa, ona nasıl daha tutarlı, verimli ve etkili bir şekilde saldırgan olacağını öğretebilirim.”