Manny Pacquiao, 21 Ağustos tarihinde Las Vegas’taki MGM Grand’da IBF/WBC orta siklet şampiyonu Errol Spence Jr’a karşı yapacağı maç için eğitimlere başladı.

42 yaşındaki Pacquiao (62-7-2, 39 KOs) 26 yıllık profesyonel kariyeri boyunca sahip olduğu hızlı ayakları ve elleri hala eskisi gibi. Pacquiao ona ilk yenilgisini verirse, bu Spence için kötü olacak.

Bu, Spence için kötü haber olabilir (27-0, 21 KOs), çünkü geçen yılın Aralık ayında Danny Garcia’ya karşı yaptığı son maçta etkili görünmüyordu.

Pacquiao’ya karşı mücadele ederken çok daha iyi görünmek istersiniz çünkü o, Errol’un yavaş hareketlerinden yararlanacaktır. Spence, bahisçiler arasında favori olarak görülüyor, ama bu önemli değil.

Robert Guerrero: İki Efsane Geliyor

Robert ‘Hayalet’ Guerrero, ESNEWS’e Pacquiao ve Spence arasındaki mücadelede için, “Bence harika olacak, iki efsane geliyor,” dedi.

“Pacquiao’yu asla yok sayamazsın. 40 yaşındaki Filipinliler 20 yaşında gibi dostum.” Manny’nin Spence’i yenmek için ne yapması gerektiği sorulduğunda Guerrero, Pacquiao’nun sadece Pacquiao olması gerektiğini söyledi.

“Thurman ile dövüştüğünde herkes ‘O büyük bir adam’ diyordu ama sonra birdenbire Thurman’ı yerde gördünüz.”

Xander Zayas, Spence Karşısında Pacquiao’yu Seçti

Xander Zayas Fino Boxing’e “Bu harika bir dövüş. Bu dövüşü Manny Pacquiao kazanacak,” dedi. “Manny Pacquiao atletik ve 42 yaşında olmasına rağmen hala 20 yaşındaymış gibi hareket ediyor.”

Zayas, Spence’i yenmek için Manny Pacquiao’yu seçip seçmediği sorulduğunda “Hâlâ hızı ve gücü var ve bence Errol Spence’e iyi bir mücadele verecek ve kazanacağına inanıyorum. %100,” dedi.

“Bunu çok uzun zamandır yapıyor, sekiz sikletin dünya şampiyonu. Dostum, bunu çok uzun zamandır yapıyor ve kaybetmeyeceği bir şey.”

“Bence nasıl baktığına bağlı. Bir Pacquiao hayranıysanız, Pacquiao’yu seçin” dedi Zayas.

Pacquiao’nun çok fazla tecrübesi var ve rakiplerini ne zaman ve nerede etiketleyeceğini biliyor. Pacquiao’nun Temmuz 2019’daki mücadelelerinde ilk rauntta Keith Thurman’ı düşürmesi ve daha sonra 10. rauntta vücuduna çok net bir yumruk vurarak peşinden gittiğini gördük.