Antonio Tarver, Deontay Wilder’ın önümüzdeki ay 24 Temmuz’daki üçüncü maçta Tyson Fury’yi nakavt etmesi gerektiğini söyledi. Pek çok boks hayranı, eski WBC ağır siklet şampiyonu Wilder’ın Fury ile üçüncü karşılaşmayı bu kadar çok istemesinden mutsuz.

Boks hayranları, Fury’nin 14 Ağustos’ta Suudi Arabistan’da tartışmasız şampiyonluk için IBF/WBA/WBO şampiyonu Anthony Joshua ile maçını görmek istemişti.

Hayranları etkileyebilecek şey, Wilder’ın Fury’yi nakavt etmesi, çünkü bu dünyayı şok edecek. Ne de olsa neredeyse hiç kimse Deontay’a bir şans vermiyor.

Wilder Kaybederse Aynaya Bakması Gerekecek

Antonio Tarver, Blue Sports TV’ye “Deontay Wilder’ın bu maçı zorlaması ilginç olacak. Üçüncü maçta işler iyi gitmezse, gerçekten aynaya bakıp ‘Neden?’ diye sorması gerekecek” dedi.

“Adamım, eğer oraya gidip Tyson Fury’yi nakavt etmezsen, bu insanları tatmin etmeyecektir” dedi Tarver.

Tarver, “Wilder’ın sahip olduğu en iyi şey zaman, daha iyi olma ve bazı eksiklikler üzerinde çalışma zamanıydı” dedi.

Kenara çekil payı için Tarver “Ben olsam 20 milyon doları asla geri çevirmezdim. Ne zaman, nerede, nasıl, hiçbir şekilde umurumda değil.”

Wilder, yeni koçu Malik Scott ile eldivenler üzerinde çalıştı ve bu gerçek dövüş ile aynı şey değil.

Wilder’ın Malik’le yaptığı güzel ayak hareketlerini gördük, ancak bunun bir anlam ifade etmesi için bunu ringde yapabilmesi gerekiyor.