Otto Wallin, karşılaşmaları resmen iptal edildikten sonra Dillian Whyte’ın sakatlığının kanıtını istedi.

Whyte, 30 Ekim’de Londra’da Wallin ile karşılaşacaktı ve kazanırsa, WBC’nin zorunlu rakibi olarak yerini sağlamlaştıracaktı. Daha sonra yönetim kurulunun Tyson Fury ile bir dövüş emri vermesi bekleniyordu.

Bununla birlikte, omuz sakatlanması Whyte’ı yaklaşan maçından çekilmeye zorladı ve Fury ile karşılaşmak için bir süre beklemek zorunda kalacak.

Whyte, şampiyonluk maçı için 600 günden fazla bekledi ve bu bekleme sakatlanmasıyla birlikte daha da uzayacak gibi görünüyor.

Wallin, “WBC’nin Dillian Whyte’a Tyson Fury’ye dümdüz bir maç şansı vermesi yerine doğru kararı vereceğine inanıyoruz” dedi.

“Dillian Whyte, meşru olsun ya da olmasın, bir sakatlanmaya bağlı olarak Tyson Fury dövüşü ile ödüllendirilmemeli.

“Sakatlığı biraz şüpheli yapan şey, Dillian Whyte’ın haftalardır dövüşten çekileceğine dair söylentilerin olması ve hatta ‘Dövüşten çekilip Tyson Fury ile dövüşebilirim ama yapmayacağım’ demesiydi.”

“38 profesyonel dövüş yaptım, dövüş haftasına hazır olmak için böyle bir şekilde yaralanması pek uygun görünmüyor. Meşru bir şekilde sakatlanmış olsa bile bu dövüş daha sonraki bir tarihte yeniden planlanmalıdır.”

Whyte sakatlığıyla ilgili şunları söyledi: “Harika bir kamp geçirdim, sparring yaparken harika bir dövüş deneyimim olduğu için harap oldum. Wallin’i nakavt etmeyi dört gözle bekliyordum ve bunu maçın ilk yarısında yapardım.”

“30 Ekim’de savaşamayacağım için çok üzgünüm ama herkese destekleri için teşekkür etmek istiyorum.”