Eski dünya şampiyonu Floyd Mayweather, Deontay Wilder’ı WBC ağır sıklet şampiyonu Tyson Fury ile yapacağı üçüncü maç için eğitme isteğini dile getirdi.

Geçtiğimiz Şubat ayında Las Vegas’taki MGM Grand’da Wilder profesyonel kariyerinin ilk yenilgisini yedinci rauntta nakavt olduğu Fury tarafından aldı.

Wilder, Aralık ayındaki bir tarihte üçüncü maçı istediğini bildirdi.

Mayweather, Ağustos 2017’de boks sporundan 50-0’lık mükemmel bir kariyerle emekli oldu.

Spor tarihinin en iyi savunma boksörlerinden biri olarak kabul edilen Mayweather, genç boksörleri eğitmeye başladı. Mayweather’ın kanatları altındaki boksörlerden biri, WBA “normal” hafif sıklet şampiyonu Gevonta Davis.

Floyd, Fury’nin boks yeteneğine çok saygı duyuyor ve Wilder’ın sikletindeki en tehlikeli yumruğu attığına inanıyor. Wilder’a üçüncü kez Fury ile karşılaştığında dünya şampiyonluk ünvanını geri alabilmesi için ona yardım edeceğinden emin.

Mayweather, ClubShayShay podcast’ine “Tyson Fury sağlam, yetenekli. Deontay Wilder bitirici, ancak yeteneklerini çok daha iyi hale getirebiliriz” dedi.

“Boksörlere yardım etmek için buradayım, Wilder için bile. Buradayım, tek yapması gereken bana ne yapmak istediğini söylemesi ve biz de ona yardımcı oluruz.”