Joe ‘Juggernaut’ Joyce, Cumartesi gecesi Londra’da Carlos Takam’a karşı altıncı rauntta teknik nakavtla kazanarak kendisinden beklenen galibiyeti aldı.

Joe Joyce’nin sert yumrukları sonrası hakem Steve Gray, Takam’ın performansını beğenmedi, bu yüzden araya girerek maçın sonlanmasını istedi.

Takam, maç bittikten sonra iyi olduğunu ve devam etmek istediğini söyledi. Dövüşten sonra Takam, saldırıya geçmek için Joyce’nin saldırılarının bitmesini beklediğini söyledi.

Takam’ın beklemesi bir hataydı çünkü Joyce arka arkaya çok fazla vuruş yaptı ve hakem müsabakanın devam etmesine izin veremezdi.

Galip gelen Joyce, Takam’ı yenmesinin ardından, Joshua vs. Usyk mücadelesinin kazananını istediğini açıkça belirtti.

Joyce Behind The Gloves’a “Takam’a saygılarımla, bana her şeyini ve beni bazı büyük vuruşlarla yakaladı” dedi. “Farklı şeyler deniyordu ve ilk rauntlarda bana gerçekten iyi vurdu.”

“Mesafemi korumaya ve adımlamalarımı doğru yapmaya çalışıyordum. Baskıyı azaltmaya ve farklı şeyler yapmaya çalışıyordum.”

“Evet, o çok sert bir adam. Sonunda, onu iyi bir vuruşla yakaladım, işini bitirmek için üstüne gittim sadece bekliyordu.”

“Ayak hareketlerimi ve tekniğimi kullanarak ondan daha iyi savaştım.”

Joyce, 25 Eylül’de Anthony Joshua ile Oleksandr Usyk arasındaki mücadelenin galibi için WBO zorunlu rakibi olduğu hatırlatıldığında, “Bu harika bir duygu” dedi.