IBF, WBO, WBA, IBO ağır siklet şampiyonu Anthony Joshua, 25 Eylül’de zorunlu rakip Oleksandr Usyk ile karşılaştığında daha iyi olduğunu kanıtlamaya çalışacak.

Joshua, Sky Sports’a özel olarak “Ne kadar iyi bir boksör olursam olayım, o ringe adım attığımda herşey kazanmakla ilgili” dedi.

“Bu, performansımı göstermek ve antrenmanı doğru bir şekilde yapmakla ilgili. İyi rakiplerle dövüştüğünüzde insanlar buna saygı duyuyor. Size kredi vermek zorundalar.”

Usyk, 2018’de Dünya Boks Süper Serisi turnuvasında yarı ağır siklette Murat Gassiev’i yenerek tüm kemerleri birleştirdi.

Ertesi yıl ağır sıklete yükseldi ve Chazz Witherspoon’u mağlup etti ve ardından geçen Ekim ayında kıdemli Derek Chisora ​​karşısında zorlu bir galibiyet aldı.

Usyk’nin çok daha iyi bir amatör kariyeri vardı ama Joshua ondan profesyonel olarak daha iyi olduğunu kanıtlamak istiyor.

“Ben savaşan bir insanım. Dua ediyorum, meditasyon yapıyorum ve hayal ediyorum. Zihnimi eğitiyorum. Bu da benim uzun bir yol katetmemi sağlıyor. Teknik olarak yetenekli bir boksörle savaşıyor olsam bile, rakiplerimin her birini yenmek için farklı yollar bulabilmeli ve boşlukları görebilmeliyim.”

“Rakiplerime şans veriyorum. Her şey son zil çaldığında kimin elinin kalktığıyla ilgili. O iyi ama ben daha iyiyim. Ağır siklet şampiyonlukları için harika bir rakip. İyi bir iş yapmak istiyorum çünkü gözüm başka rakiplere dikilmiş durumda.”