Dimitry Bivol: Bir Dövüşçü Olarak Benavidez'e Saygı Duyuyorum

Hafif ağır siklet unvan sahibi Dmitrii Bivol, geçtiğimiz günlerde Artur Beterbiev ile Ekim ayındaki birleşme mücadelesi öncesinde David Benavidez ile yaptığı geçmiş antrenman maçlarını değerlendirdi.

Benavidez, Cumartesi günü Las Vegas’ta Gervonta Davis-Frank Martin karşılaşmasının alt maçında Oleksandr Gvozdyk’i mağlup etti ancak daha sonra geleceğinin süper orta siklette olduğunu söyledi. 

“Canavar”, süper orta siklet ve hafif ağır siklet olmak üzere “her iki siklet sınıfına da hakim olan dominant boksör” olmak istediğini söyledi.

Dövüş sonrası basın toplantısında, 27 yaşındaki Benavidez (29-0, 24 nakavt), tartışmasız hafif ağır siklet şampiyonluğu için Beterbiev-Bivol maçının galibiyle karşılaşma hakkını kazandığını hissettiğini söyledi. Geçtiğimiz ay Suudi Arabistan’da Bivol (23-0, 12 nakavt), Malik Zinad’a karşı altıncı rauntta teknik nakavt ile kazandı.

Bivol, FightHub TV’ye “Bir dövüşçü olarak ona saygı duyuyorum” dedi. “O gerçekten harika bir dövüşçü ve benimle ve Beterbiev’le dövüşmek istediğini söylüyor, bu onun harika bir dövüşçü olduğu anlamına geliyor. Kendine güveniyor ve daha fazlasını başarmak istiyor. Bu iyi.”

Ringde Bennavidez’le olan geçmiş deneyimleri sorulduğunda Bivol, “Birkaç antrenman karşılaşması yaptığımızı hatırlıyorum. Benim tarafımdan bazı güzel anların, onun tarafında da bazı güzel anların yaşandığını hatırlıyorum. Ama biliyorsun, bu antrenman maçı.”

Bivol, antrenmanın kazanmak ya da kaybetmekten ziyade gelişmeyle ilgili olduğunu söyledi.

Bivol, “Antrenörünüzün size söylediği bazı şeyleri yapmalısınız” dedi. “Bir turda yapamazsan. Bir tur daha, bunu yapmaya çalışırsın. Üçüncü turda bunu yalnızca bir kez yapabilirsiniz ve koçunuzun sizden istediğini yaptığınız için bu idmanı kazandığınızı hissedersiniz.”