Anthony Joshua Ve Daniel Dubois Maçı Açıklandı!

Yeni kemeri teslim edilen IBF ağır siklet şampiyonu Daniel Dubois, unvanının ilk savunmasını 21 Eylül’de Wembley Stadyumu’nda Anthony Joshua’ya karşı yapacak.

Dubois, Mayıs ayında Tyson Fury’ye karşı kazandığı zaferle tartışmasız olan Oleksandr Usyk’in, Londralı ağır siklet boksörlerin kemer için mücadele etmesine izin vermek amacıyla IBF unvanından feragat etmesiyle şampiyon oldu.

Her ikisi de ağır sikletin ‘formda kulübü’nün üyeleri; Dubois, Jarrell Miller ve Filip Hrgovic’e karşı nakavt galibiyetleri alırken Joshua, Otto Wallin ve Francis Ngannou’ya karşı tek taraflı zaferler ilan etti.

Dubois şunları söyledi: “En iyi olmayı hedefliyorum. AJ uzun zamandır kraldı ama o gece benim kral katili olmam gerekiyor. Amacım ve misyonum bu, hadi gidelim.”

“Evet farklı bir duygu (dünya şampiyonu olmak). Son dövüşümde o gece IBF kemerini kazanmayı çok isterdim ama işte buradayız. Çok mutluyum, yolumuza devam ediyoruz.”

“Yumruklarımın konuşmayı yapmasına izin vermeye hazırım. Yüzde 100 hazırım. Kampa gideceğim, odaklanacağım ve canavar gibi antrenman yapacağım.”