Jermall Charlo, Cumartesi gecesi Gennadiy Golovkin ve Daniel Jacobs’un yapamadığı bir şeyi başardı.

Yenilgisiz WBC orta sıklet şampiyonu Charlo, Mohegan Sun Arena’da 12 raunt sonunda Sergiy Derevyanchenko ile yaptığı maçı çok net bir şekilde kazandı. Hakemler Tim Cheatham (116-112), David Sutherland (118-110) ve Steve Weisfeld (117-111), Charlo lehine puanladılar.

Daha uzun ve daha güçlü olan Charlo, çeşitli kuvvetli vuruşlarla Derevyanchenko’yu zaman zaman sarstı, üçüncü raundun sonuna doğru neredeyse Derevyanchenko’yu düşürecekti. Derevyanchenko’nun granit bir çenesi vardı. Jermall Charlo onu Golovkin ve Jacobs’tan daha ikna edici bir şekilde yendi.

Charlo, maç sonrası basın toplantısında, “Tıpkı bizim kavga etmemizi istedikleri gibi maç yaptık” dedi. “Geri adım atmadık. Kariyerimin en zor maçlarından biriydi ve olması gerekiyordu, testi geçtik. ” dedi.

“O bir savaşçıydı,” dedi Charlo. Ona saldırma şansı verdik, böylece her an maçın gidişatı değişebilirdi. Ama oyun planıma sadık kaldım, köşemi dinledim ve oyun planını iyi uyguladık. Bir A seviye boksör ile dövüştüm. “

Charlo, “Bilmek istediğin buysa, onu bayıltmak istedim. Onu nakavt etmek istedim ama her dövüşçüyü alt edemezsin. Hayatta kalmak için oradaydı. Ne demek istediğimi biliyorsun?”

Yaralanmış ve kanlı Derevyanchenko, 12. rauntta Charlo’ya zarar vermeye çalışmaktan asla vazgeçmedi. Charlo muazzam bir çene gösterdi.

Boks Sonuçları: Jermell Charlo, 8. Rauntta Jeison Rosario’yu Nakavt Etti

WBC junior orta sıklet şampiyonu Jermell Charlo (34-1, 18 nakavt) kardeşi Jermall Charlo’ya cumartesi gecesi IBF / WBA 154 lb şampiyonu Jeison ‘Banana’ Rosario’yu (20-2, 13 nakavt) nakavtla yenerek katıldı.

Jermell maç sonrası Rosario’ya karşı kazandığı galibiyet hakkında “İyi yaptım. Oyun planımı kullandım, koçumu dinledim ve bana yapmamı söylediği her şeyi yaptım, ”dedi.

“Gökyüzü benim için sınır. Yapacak daha çok işim ve yapacak daha çok şeyim olduğunu biliyorum. Rosario, herkes için zorlu bir rakiptir. Oraya girip herkesi domine ederdi. Bundan sonra ne yapacağımızı göreceğim ama bu gece harikaydı.”

“Showtime’dan Stephen Espinoza benim ve erkek kardeşimin kaybedeceğini düşündü. Buraya gelip beni tebrik etmesini bekleyemem.”

Charlo Kardeşlerin Zaferi