Amir Khan, Oleksandr Usyk’in 20 Ağustos’ta Anthony Joshua ile yapacağı rövanş maçından önce antrenmanıyla kendisini değiştirdiğini söyledi.

Khan, Usyk’i (19-0, 13 nakavt) eğitim kampında ziyaret etti ve geçen Eylül’de Joshua’ya karşı kazandığı zaferden (24-2, 22 nakavt) bu yana fazladan 15 kilo aldığını söyledi.

Anthony, 12. rauntta Usyk’in gücüne dayanamadı. Daha ağır bir Usyk’in, geçen Eylül’de Londra’da yaptığı saldırabilirse Joshua’yı nakavt edebileceğini varsaymak mantıklı.

Oleksandr Usyk hakkında Secondsout’a konuşan Amir Khan, “Bu arada çok formda görünüyor. Çok güçlü, çok daha iri görünüyor” dedi. “AJ ile son dövüştüğünden beri fazladan 15 kilo aldığını söylüyordu.”

“Ne kadar güçlü olacağını görmek ilginç olacak. Tam bir doğal ağır sıklet gibi görünüyor. O büyük ve çok, çok güçlü görünüyor,” diye devam etti Khan.

“Ona maçın nasıl gideceğine dair bir tahminde bulunmak istemedim ama kendine çok güveniyor ve hala bir dünya şampiyonu olarak kalmak istiyor.”

Khan, Usyk’in ona anlattıklarıyla ilgili olarak, “‘Henüz kimse beni en iyi halimde görmedi’ dedi. Muhtemelen buna inanabilirim.”

“Onun siperleri kazdığını ve savaşmaya başladığını hiç görmedim çünkü farklı bir Usyk göreceğimizi ve ona baskı uyguladığını düşünüyorum. Bakın, kendinden çok emin görünüyordu ve gelecek hafta Suudi Arabistan’a gideceğini söyledi.”

“Oraya yerleşecek. Orada olup olmayacağımı sordu, ki orada olacağım. Çok yakınındayım ve bu sadece bir saatlik uçuş.”

“Bana kimi desteklediğimi sordu. Açıkçası, AJ İngiltere’den ve sen Ukrayna’dansın. Sen de benim arkadaşımsın,” dedi Khan.