Anthony Joshua, Deontay Wilder lehine sonuçlanan tahkim davasını kaybederek 14 Ağustos’taki mücadelelerini tamamen karıştırdığı için Çarşamba günü sosyal medyadan Tyson Fury’ye göndermelerde bulundu.

Joshua, Wilder’ın kenara çekilmesi için ödemesi gereken 20.000.000 £ para için kampanya başlatmayı düşünüyor.

WBO federasyonu Joshua’nın Fury ile anlaşmasını resmi olarak duyurması için 48 saatlik süre verdi.

Mücadelenin hala olabileceğini kanıtlayamazlarsa, Joshua’ya WBO kemerini, zorunlu rakip olan Oleksandr Usyk’e karşı savunması emredilecek.

Fury (30-0-1, 21 KOs) ve yönetim, Wilder ile tahkim davasını kazanacakları izlenimini verdi, bu yüzden devam ettiler ve dava hala devam ederken Joshua ile anlaşmaya çalıştılar ancak Fury ve ekibi yanıldı.

Wilder davayı kazandı ve şimdi Fury’ye 15 Eylül’e kadar eski WBC şampiyonu ile maç yapma emri verildi.

Joshua, Fury’nin hayranlara “yalan söyleyen” ve onları bu büyük maçı göreceklerine inandıran bir “sahtekarlıktan” başka bir şey olmadığını söylüyor.

Joshua, “Tyson Fury, dünya artık senin sahtekarlığını görüyor. Boksu hayal kırıklığına uğrattın. Hayranlara yalan söyledin ve onları yanılttın, ismimi nüfuzun için kullandın, dövüş için değil. Bana işleri doğru bir şekilde idare edebilecek herhangi bir boksör getirin” dedi.

“Wilder’ın kenara çekilmesi için para toplamak için kampanya başlatmayı düşünüyorum. 20.000.000 £. Böylece Manchester’dan sıska bacaklı şişman adam Fury’yi dövebilirim. Bu ağır sikletlerin bir podcast’e veya başka bir şeye ihtiyacı var çünkü dövüş yapmaktan çok konuşuyorlar. “