Ağır siklet boksör Dillian Whyte, eski WBC dünya şampiyonu Deontay Wilder’ın aklını kaybettiğini düşünüyor.

Wilder, Şubat 2020’de Tyson Fury tarafından nakavt edildiğinden beri ringin dışında.

Bu yenilginin ardından Wilder, Fury’nin eldivenlerinin içini ağırlıklarla doldurmuş olabileceği iddiası da dahil olmak üzere çok sayıda iddiada bulundu.

Wilder ayrıca eski yardımcı eğitmen Mark Breland’ı da işten çıkardı. Onu bir çift taraflı ajan olmakla beraber suyuna birşey karıştırdığını söyledi.

Whyte, IFL TV’ye “İnsanlar kaybeder ve çılgınca şeyler yaparlar. Bu adam neden masaya bir şarap, bardak, mum ve rastgele bir silah koyuyor? Düşünüyordum da, “Oof, umarım kendi beynini patlatmaz, adamım.” Adam açıkça sarhoş ya da kafası iyi ya da orada her ne yapıyor.”

“Silah taşımasına izin verildiğini ve çok fazla silah atışı yaptığını biliyorum, ama bu tuhaf. Belki de insanlara sadece” Benim için endişelenme, hayatımı yaşıyorum “diyordur.”

Wilder’ın gelecekte eski birleşik şampiyon Andy Ruiz ile karşılaşacağına dair söylentiler var.

Bu maç olursa Whyte, Ruiz’in galip geleceğini düşünüyor.

“Dürüst olmak gerekirse, Ruiz’in Wilder’ı yeneceğini düşünüyorum. Wilder gerçekten boks yapamıyor ve Wilder aklını kaybetti dostum. Adam aklını kaçırdı dostum! Bir daha boks yapacağını sanmıyorum. Zihni tamamen gitti, “dedi Whyte.

“Gitti, gitti, gitti, gitti. Onun hikayelerini, yayınladığı resimleri ve yaptığı ve söylediği şeyleri takip ederseniz, adam aklını kaçırmış demektir.”

Whyte, 27 Mart’ta WBC ara şampiyonu Alexander Povetkin ile yenildiği maçın rövanşına çıkacak.