Yenilgisiz Vergil Ortiz Jr, Indio California’da Cuma gecesi Fantasy Springs Resort’ta Samuel Vargas’ı 7. raundda teknik nakavtla yenerek hem yenilmezlik serisini hem de nakavt serisini sürdürdü.

Bu mücadele DAZN’de yayınlandı ve seyirciler olmadan kapalı kapılar ardında gerçekleşti.

Ortiz Jr (16-0, 16 KOs), 31 yaşındaki Kolombiyalı Vargas’ı (31-6-2, 14 KOs) hakem Jerry Reiss devreye girip el sallayana kadar perişan etti. Maç o kadar tek taraflıydı ki Reiss dördüncü raundda maçı durdurmayı düşünmeliydi.

Vergil, Vargas’ın her yerine vuruyordu ve resmen ateş ediyordu. Vargas, Ortiz’in temkinli olması için yeterli güce sahip değildi.

Vergil Ortiz Jr ve Samuel Vargas Maç Özeti

“Onun vücuduna vurdum ve nasıl düşmediğini bilmiyorum, ama tüm maç boyunca sürekli ona zarar verdim.”

“Sekizinci raunda girmiş olsaydık, daha kötü olurdu. Böylece hakem iyi bir iş çıkardı. Bence iyi dövüştüm ve yapılması gereken her şeyi yaptım. Vargas bugüne kadarki en dirençli rakipti ”dedi Vergil Jr.

Vergil Ortiz Jr daha sonra kiminle karşılaşmak istediğini sorulduğunda, “Danny Garcia veya Keith Thurman gibi biriyle savaşmak istiyorum,” dedi.

“Hadi o maçları gerçekleştirelim. Bu dövüşleri kazanacağımdan %100 emin olduğumu sanmıyorum, ama boksun bu noktasında risk almak gerekir.”