Tyson Fury, Mike Tyson Ve Jake Paul Maçını Yorumladı

Jake Paul ve Mike Tyson boks maçının 20 Temmuz Cumartesi günü Arlington, Teksas’taki AT&T Stadyumu’nda yapılması planlanıyor. Etkinlik dünya çapında Netflix üzerinden yayınlanacak.

Maçın duyurulmasının ardından karşılaşmanın gerçekleşip gerçekleşmeyeceği konusunda karışık görüşler ortaya çıktı.

Tyson Fury, Paul-Tyson maçının bir bütün olarak boks için harika olduğuna dair inancını paylaşıyor.

‘The Stomping Ground’da konuşan Fury, yaklaşan maçla ilgili görüşlerini paylaştı:

“Boks için harika bir şey olduğunu düşünüyorum. Mike Tyson gibi bir efsaneniz var, oyuna girip oyunu havaya uçuran bir YouTube boksörünüz var ve milyonlarca takipçisi, milyonlarca görüntülemesi ve iyi, kötü ya da kayıtsız milyonlarca gözü var. Bazıları onu seviyor, bazıları ondan nefret ediyor.”

Devam eden Tyson Fury şunları paylaştı:

“Boks için gerçekten iyi bir gösteri olduğunu düşünüyorum; birçok insanı oyuna getiriyor. Dinleyin, ben kimim ki ‘Ah, Mike Tyson boks yapmamalı’ ya da ‘Jake Paul boks yapmamalı’ diyeceğim? Onlara iyi şanslar. İkisi de bundan benim bok gibi para dediğim şeyi kazanacaklar.”

Son olarak ‘Çingene Kral’ şunları söyledi:

“Her ikisinin de para alması, ikisinin de gösteri yapması çocuklar için harika olurdu. Tamam, (Tyson) 57 yaşında ama o eski tartışmasız bir dünya ağır siklet kralı. Ve (Paul) geçimini sağlamak için bilgisayarla ilgileniyor ve yaklaşık bir yıl önce boks yapmaya başladı, yani oldukça uyumlu. … İnsanlar ‘Ah, bu bok’ diyor, bu ve diğeri. Ama bahse girerim ki hala izliyorlardır. Kimin ilgisini çekmedi?”