Lightweight boksörler Ryan ‘Kingry’ Garcia (20-0, 17 KO) ve Luke Campbell (20-3, 16 K.O.), DAZN’da yayınlanacak olan Kasım ayının ikinci yarısında gerçekleşecek maç için prensipte bir anlaşmaya vardılar. Maç ABD ya da Birleşik Krallık’ta gerçekleşecek ve yeri bu hafta belirlenecek.

Garcia ve Campbell maçının galibi, WBC geçici şampiyonluğuna sahip olacak ve gerçek şampiyon Devin Haney için bir sonraki zorunlu rakip olmaya hak kazanacak.

Bugün erken saatlerde, Dünya Boks Konseyi’nin Campbell-Ryan mücadelesi için bir para teklifi vardı, ancak Mike Coppinger’a göre bu yedi gün daha ertelendi.

Hearn, Kasım Ayına Kadar Kalabalıkların Ringe Girmesini Umuyor

Campbell’ın Matchroom Boxing organizatörü Eddie Hearn, The Athletic’e Ryan Garcia ile yapacağı maç hakkında şunları söyledi:

“Açıkçası kalabalıkların bu maçı izlemesini çok isteriz ve Kasım ayının ortalarında bunun gerçek olacağını umuyoruz. Sözleşmeleri sonuçlandırıyoruz. “

Campbell-Ryan karşılaşmasının salgının ikinci dalgasının vuracağı anda gerçekleşeceği düşünüldüğünde, kalabalıkların Kasım ayına kadar geri dönmesi pek olası değil. Bununla birlikte, İngiltere Başbakanı Boris Johnson, potansiyel olarak kalabalığın Ekim ayına kadar spor etkinliklerine geri dönmesine izin vereceğinden söz ettiği için, İngiltere’nin Luke ile Garcia mücadelesini gerçekleştirilebilecek en iyi yer olacağı anlaşılıyor.

Virüsün ABD güneyini kasıp kavurması ve maske takmaya dirençli kırsal topluluklarda büyük sorunlar yaratmasıyla sefalet yaşıyor.

Hearn, Kasım ayına kadar hazır olması için bu haftayı Garcia-Campbell ile ilgili “tüm ayrıntıları toparlamak” için kullanacaklarını söyledi. Eddie bir Pazartesi günü İngiltere, Londra’daki O2 Arena’da Campbell-Garcia maçını düzenlemek istediğini söyledi.

Ryan Garcia Campbell İçin Hazır mı?

Golden Boy Promotions’ın yıldızı Ryan Garcia için yaptığı riskli bir eşleşme, tecrubeli bir boksör olduğu için son derece deneyimli Luke ile ringe girdiğinde herşey olabilir.

Golden Boy, Ryan’ın şimdiye kadar ilk dünya şampiyonluk maçını yapmasını sağlamış olmalıydı, ama maalesef onun kariyerini ilerletmekte yavaştılar.

Seçimi Golden Boy yapmış olsaydı, muhtemelen onu zayıf rakiplerin karşısına çıkartarak beslemeye devam edeceklerdi, ancak Dünya Boks Konseyi, kısa süre önce Garcia ve Campbell’e geçici WBC Lightweight kemeri için karşılaşmalarını emretti.

Garcia’nın Campbell maçını geri çeviremeyecek kadar fazla egosu var ve Golden Boy organizatörü Oscar De La Hoya ile dikkatlice eşleştirilme şeklini kavramış gibi görünmüyor.