Mike Tyson Geri Dönmeye Yakın, Ancak Bir Şartı Var!

Ağır siklet boks efsanesi Mike Tyson uzun süredir YouTube yıldızı Jake Paul’e karşı dövüşmekle ilişkilendiriliyordu, Paul şimdi ringlere geri döneceğini açıkladı.

Paul, her zamanki içerik yaratıcısı ya da sosyal medya rakibi yerine, uzun zamandır boks efsanesi Mike Tyson’a karşı 245 milyon dolarlık (300 milyon dolar) bir dövüşle ilişkilendiriliyor.

Paul, Mayıs ayında Nate Diaz’a karşı puanla aldığı galibiyetin ardından şu anda rakibi yok. YouTuber’dan boksöre dönüşen Paul, 15 Aralık’ta dövüşeceğini açıkladı ancak henüz rakibinin ismini vermedi.

Potansiyel rakipler arasında eski ağır siklet şampiyonu Mike Tyson da yer alabilir. Birbirlerine pek çok kez seslenen bu ikili birkaç yıldır bir maçla ilişkilendiriliyordu ve şimdi Tyson’ın dileği gerçekleşebilir.

Paul kruvazör siklette dövüşmesine rağmen, daha önce fırsat çıkarsa ağır siklette dövüşeceğini itiraf etmişti ve dövüşün 300 milyon dolar kazandıracağına inanıyor. Paul, The Journey Podcast’e katılırken “Arkadaşlarımla bu konuda şakalaşıyorum” dedi.

“Krispy Kreme çörekleri yemeye başlayacağım ve ağır siklete yükselip Mike Tyson’la karşılaşacağım. Bu beni gerçekten heyecanlandırırdı ve bu 300 milyon dolarlık bir etkinlik. Mike, eğer bunu izliyorsan biraz eğlenelim. Yeni ekol eski ekole karşı, bence bu hayranların görmek isteyeceği bir şey.”

‘Demir Mike’ daha önce Mayıs 2022’de Bill Maher ile Club Random Podcast’te yaptığı konuşmada da dövüşü kabul edeceğini itiraf etmişti. Ancak yalnızca etkinlik izlenme başına ödeme rekorları kırarsa dövüşeceğini de söyledi. “Cuma günü bir ara onu arayacağım ve kesinlikle konuşacağız,” diye itiraf etti.

Dövüş için istekli görünmesine rağmen Tyson, Paul’e duyduğu saygı nedeniyle onu nakavt edemeyeceğini açıkladı. Tyson, “Ona toplumun baktığı gibi bakmıyorum, ona ne dediklerini bile söyleyemem,” diye ekledi.

“O bir dövüşçü ama onun bir dövüşçü olduğunu kabul etmek istemiyorlar. Dövüşebiliyor ve herkes onun kıçını tekmelemek istiyor çünkü o* herkesin canını okuyor. O harika bir satıcı ve organizatör, bunun farkında bile değil. Doğuştan harika bir organizatör.”

O gece dövüşmemesine rağmen Paul geçtiğimiz günlerde kardeşi Logan’ın MMA dövüşçüsü Dillon Danis’i yenmesini izlerken görüldü. Altı rauntluk dövüş, Manchester’daki AO Arena’da çıkan büyük bir arbedenin ardından diskalifiye ile sona erdi ve Paul durumu yatıştırmak amacıyla ringe girerken görülebildi.

Tyson ayrıca meşgul olmaya devam ediyor ve şu anda eski UFC ağır siklet şampiyonu Francis Ngannou’yu 28 Ekim’de Suudi Arabistan’da Tyson Fury ile yapacağı dövüş öncesinde çalıştırıyor.