Katie Taylor, Delfine Persoon ile rövanşını 22 Ağustos’ta yaparak Amanda Serrano’yla karşılaşmadan önce kendinisini tam anlamıyla test etmiş olacak.

Perşembe günü Matchroom Boxing tarafından resmen ilan edilen Taylor-Persoon rövanşı, Amanda Serrano’nun önümüzdeki ay İngiltere’de Taylor’la karşılaşmayı kabul etmemesi sonrası bu karşılaşma hemen planlandı. Taylor’ın 13 ay önceki ilk maçta Persoon’a galibiyeti kimseyi ikna etmemişti.

Taylor-Persoon 2, Matchroom’un İngiltere Brentwood’daki genel merkezinde Dillian Whyte-Alexander Povetkin maçının alt kart maçı olacak.

Taylor “Amanda Serrano maçı kabul etmedi. Ağustos ayında mümkün olan en büyük maçı istedim ve sanırım ikinci bir Persoon maçı herkesin görmek istediği bir karşılaşma. İlk dövüşten bu yana bir rövanş bekliyorum ve yapıldığı için çok mutluyum. İlk seferinde kesinlikle çok yakındı, ama kazanmayı hak ettiğimi hissettim ve rövanşta herhangi bir şüpheye yer bırakma niyetinde değilim. ” dedi.

Organizatör Eddie Hearn, Taylor-Serrano’nun beklendiği gibi gerçekleşmeyeceği netleştikten sonra Persoon’un bu karşılaşma için müsait olduğuna minnettar.

Persoon, önümüzdeki ay Tokyo’da gerçekleşmesi gereken 2020 Yaz Olimpiyatları’nda ringe çıkmayı planladı. COVID-19 salgını nedeniyle bu olayın önümüzdeki yaza ertelenmesi, 35 yaşındaki Persoon’un bu maç için ikna olmasına sebep oldu.

“Dürüst olmak gerekirse, bu maçın yapıldığına inanamıyorum,” dedi Hearn. “Katie ve Delfine’ya tekrar yapmayı kabul ettikleri için mutluyum. Geçen yılki karşılaşmalarından bu yana herkes bunu bir kez daha görmek istedi ve bizde üzerimize düşeni yapıyoruz. ”