Eylül ayında Oleksandr Usyk, Anthony Joshua’yı on iki raunt sonudna puanla yenerek IBF, IBO, WBA, WBO dünya şampiyonluk kemerlerini ele geçirmişti.

Sonrasında, Joshua hemen bir rövanş maddesi uyguladı. İkinci mücadelenin 2022’nin ilk çeyreğinde gerçekleşmesi planlanıyor.

Birçok gözlemci, Joshua’nın spordaki en yetenekli boksörlerden biri olarak kabul edilen Usyk ile karşılaştığında yanlış taktik uyguladığını düşünüyor.

Joshua şimdi gelecekte çok daha agresif olacağına söz verdi ve Usyk’i rövanşta “savaş”a götürme sözü verdi.

Joshua’nın uzun süredir teknik direktör Robert McCracken ile yan yana çalışmak üzere ekibine başka bir antrenör eklemeyi planladığına dair yoğun spekülasyonlar var.

Usyk, DAZN News’e “Joshua’yı rövanş için kimin eğiteceğinden emin değilim” dedi. “Gelecek yıl kimi işe alabileceğine dair spekülasyonları gördüm ama onu kimin eğittiği bizim için önemli değil.”

“Amacımız her şeye hazırlıklı olmak ve rakibime göre değil kendimi geliştirmek için antrenman yapıyorum. Ayrıca rövanşta daha agresif ve tehlikeli olacağına söz verdi. Eğer durum buysa, harika. Joshua’nın bu yanını deneyimlemekten memnuniyet duyarım. Eminim yine harika bir mücadele olacak.”

Joshua’nın mağlubiyetteki performansını eleştiren birçok boksör olsa da, Usyk onlardan biri değil.

Joshua’nın maçta çok iyi performans gösterdiğini hissetti.

Usyk, “Joshua’nın performansına sert davrandıklarını duymak talihsizlik, çünkü onunla ringdeydim ve o çok iyiydi,” dedi.

“Eleştiri için zemini nerede bulduklarını gerçekten bilmiyorum. Gerçekten harika bir dövüştü. Şimdi gelecek yıl ona karşı başka bir zorlu maça hazırlanıyorum ve şampiyonluğumu korumak için elimden gelenin en iyisini yapmam gerekecek.”