WBO, WBA, IBF, IBO ağır siklet şampiyonu Anthony Joshua’nın 25 Eylül’de Tottenham Hotspur Stadyumu’nda yenilgisiz boksör Oleksandr Usyk’ye karşı zorunlu kemer savunması yapacağı resmen açıklandı.

Tüm yarı ağır siklet kemerlerini birleştiren ve 2012’de Olimpiyat altın madalyasını kazanan Usyk, çok tehlikeli bir rakip olarak görülüyor.

Joshua, Sky Sports’a verdiği demeçte, “İlerliyoruz. İyi bir rakibim var, Fury kadar iyi. Onun hakkında şimdi ciddi olmalıyım. Kesinlikle mücadele edecek. İhtiyacım olan bu ciddi rakipler. Tartışmasız şampiyonluk için maç yapmayı çok isterdim çünkü büyük bir mücadele olacaktı. İlerlemek zorundayım ve oturmaya devam edemem.”

“Benim için en önemli mücadele bir sonraki mücadele ama nereye varmak istediğinize dair bir vizyona sahip olmanız gerekiyor. Hazır olmalıyım. Usyk ile bir kez dövüştüğümde, bundan sonra ne olacağını kim bilebilir? Fury, Wilder, Dillian Whyte, Andy Ruiz, Luis Ortiz? Kim bilir. Her dövüşe hazır olmalıyım ama uzun vadeli bir planım var. Bu, kemerlerle ilgili, kişiyle değil. Umurumda değil. Kemer kimdeyse mirasım için savaşmak istiyorum.”