Avni Yıldırım ve Canelo Alvarez’in bir sonraki maçta karşı karşıya gelmesi hakkında birçok isim bu maçın olmayacağını düşünüyor. Ancak Jose Perez onlardan biri değildi.

Kübalı işadamı, Türk boksörün seçeneklerini izliyor ve 2021’in başlarında Meksika’da Canelo Alvarez ve Avni Yıldırım maçının olmasını bekliyor.

Ortağı Ahmet Öner ile Arena Boks günlerinden bu yana uzun süredir Yıldırım’ın menajerlerinden biri olan Perez, Meksikalı süperstar ile hesaplaşmanın bir an önce gerçekleşmesini istiyor.

Geçtiğimiz Cumartesi gecesi Canelo, San Antonio’daki Alamodome’da yenilgisiz Callum Smith’i çok rahat bir şekilde puanla yendi. Bu galibiyet Canelo’ya WBC, WBA süper orta sıklet ünvanları kazandırdı.

WBC ile yapılan anlaşmanın bir parçası olarak, bu maçı kazanan kişinin Avni Yıldırım’a karşı zorunlu bir kemer savunması yapacak.

Perez “Kazanırsa Avni ile karşılaşması gerektiğini biliyorduk. Ya onunla maç yapacak ya da ünvanı verecek. Birbirlerini tanıyorlar. Avni’nin kim olduğunu biliyorlar çünkü birkaç aylarını aynı eğitim kampında geçirdiler. Canelo sözünü tutan çok dürüst bir insan ve her zaman bu maçtan sonra Avni ile maç yapacağını söyledi” dedi.

“Dünya Boks Konseyi tarafından istenen kişi Avni idi, ancak Eddie Hearn’ın adamları Canelo’nun Smith’i öne sürdü ve bizimle konuştu. Herhangi bir sorun görmedik. Bazen boksta kenara çekilip sıranızı beklemeniz gerekir, ancak bu maç yüzde 150 olacak.”

“Bu Canelo’nun stratejisi. Canelo çok akıllı bir boksör. Smith’i yeneceğini ve Avni’ye karşı savaşacağını biliyordu. Avni ona karşı Smith’den daha iyi dövüşecek.”

“Bu çok ilginç bir kavga olacak. Uzun zamandır birbirlerini tanıyorlar. Canelo onunla antrenman seviyordu çünkü onu zorluyordu ve bunu yaklaşık dört aydır yapıyorlardı. Alvarez ona bir gün kendisiyle karşılaşmas fırsatı vereceğini Avni’ye söyledi.”

Perez, Smith’in Alvarez’e karşı performansından memnun değildi. Yıldırım’ın çok daha iyi bir mücadele vermesini bekliyor.

Perez “Onu yenebilecek tek kişi Avni. Başka kimseyi göremiyorum. Canelo’ya baskı yapacak birisi gerekiyor. Onu sadece boks yaparak yenemezsin. Canelo tipik bir Meksikalı savaşçıdır. Kazanacağımızı ya da kaybedeceğimizi söylemiyorum, ama onurlu bir performans sergileyeceğiz”dedi.