John Ryder: Canelo Hala Çok Tehlikeli

John Ryder, 6 Mayıs’ta Canelo Alvarez’i tam zamanında yakalayabileceğini umuyor.

Ryder, Meksika’nın Zapopan kentindeki Akron Stadyumu’nda Canelo’nun IBF, WBA, WBC ve WBO süper orta siklet unvanları için mücadele ederken onu yenmek için neden 12-1’lik kazanma ihtimalinin düşük olmasını anlıyor. Ancak İngiliz solak, 2022’de çok farklı yıllar yaşadıklarına dikkat çekti.

Ryder Matchroom Boxing’in YouTube kanalında yakın zamanda yayınlanan bir röportajda, “İkimizin de yaşlandığını düşünüyorum,” dedi. “Bu bir sır değil. Saul Canelo Alvarez, bir profesyonel olarak en kötü yılını Bivol’a yenerek ve ardından üçüncü dövüşte Golovkin’e karşı herkesin beklediğini düşündüğüm eski performansını kaybetmeden çıkıyor.”

“Geçen yıl en iyi yılımı yaşamış gibi hissediyorum, [bölünmüş kararla] Danny Jacobs’u yendim ve ardından kendimi WBO dünya şampiyonluğu için sıraya soktum ve Zach Parker’ı dördüncü tur teknik nakavtla yendim. Demek istediğim, her zaman bakılacak bir şey var. Bir sakatlığı olduğunu biliyorum, bundan geri döneceğini biliyorum.”

32 yaşındaki Alvarez, 17 Eylül’de Las Vegas’taki T-Mobile Arena’da uzun süredir gecikmiş olan üçüncü mücadelesinde rakibi Gennadiy Golovkin’e karşı 12 raunt sonunda galip geldikten sonra sol bileğindeki hasarı onarmak için ameliyat oldu.

Ryder, “Dinle, o hâlâ çok tehlikeli. Hala mükemmel bir taktikçi. Olayları yerinde anlıyor. Ve dinleyin, tartışılmaz hale geldiği 2021’de harika bir yıl geçirdi. O yıl üç kez ne dövüşü yaptı? Ve dinle, oyunu gerçekten değiştirdi. O kadar çok başarı elde etti ki ona ancak saygı duyabilirsiniz.”

“Ona bir savaşçı olarak saygı duyuyorum. Dövüşlerini incelemek benim için zor olmayacak çünkü çoğunu zaten izledim, bu yüzden neleri iyi yaptığına ve hangi hataları yaptığına daha fazla dikkat edeceğim.”

DAZN, Alvarez-Ryder’ı dünya çapında yayınlayacak, ancak Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada’da açıklanacak bir fiyat noktasında izleme başına ödeme etkinliği olarak yayınlayacak.