Fury: Wilder, Joshua Ve Whyte’ı Birinci Raundda Yere Serer!

0
326

WBC ağır siklet şampiyonu Tyson Fury, Deontay Wilder’in ağır sikletteki en iyi ikinci boksörü olduğu konusunda ısrar ediyor.

Fury ve Wilder, Aralık 2018’de tartışmalı bir şekilde 12 raund sonunda berabere kaldılar.

Şubat ayında maçta Fury, Las Vegas’taki MGM Grand’da Wilder’ı 7. raundda teknik nakavtla yenerek WBC kemerini ele geçirdi.

Fury bu galibiyeti elde etmeden önce, spordaki en büyük mücadele Wilder ve Anthony Joshua’nın karşılaşması olurdu.

Eğer bu iki boksör karşılaşsaydı Fury, Deontay Wilder’ın Anthony Joshua’yı nakavt edeceğini düşünüyor.

“Wilder’a şans vermeliyim, ipleri eline aldı ve en iyisi ile savaşmak istedi. Joshua’yla uzun süre karşılaşmak istedi bunu hepimiz biliyoruz.”Fury IFL TV’ye söyledi.

“İki maç için ona 80 milyon dolar teklif ettiler ve daha fazlasını o bunu reddetti çünkü Bronz Bombacı tarafından yere serilmekten korkuyorlardı.”

“Wilder Joshua’yı yüzde 100.000.000 yener. Wilder Joshua’yı yener, Dillian Whyte, Jarrell Miller … Bronz Bombacı’dan atılacak tek bir yumrukla sonsuza dek uyur. Wilder, Whyte ve Joshua’ya Dominic Breazleale’ya yaptıklarını yapardı … onları birinci raundda bilinçsizce yerde yatarken görürdünüz.”

“Sahip olduğum becerilere sahip değiller. Sadece onların Wilder’la savaştıklarını görmek istiyorum, ancak onların hiç bir yeteneği yok ve Wilder onlara dokunur ve işlerini bitirir. O gün geldiğinde Wilder’ı onları yenmesi için destekleyeceğim.”