Deontay Wilder, salgının başlamasından bu yana ilk röportajını Pazar günü yaptı ve 24 Temmuz’da Nevada, Las Vegas’taki üçüncü Tyson Fury maçını kazanarak WBC kemerini geri almak istiyor.

Wilder (42-1-1, 41 nakavt), Fury ile ringe çıktığında onun “kaçacak yeri olmadığını” ve ona zarar vermek istediğini söylüyor.

Wilder, Fury’yi kendisiyle karşılaşmaya zorlamak için tahkime götürmek zorunda kaldı, bu yüzden Fury şimdi sıkışmış durumda.

Eğer Fury 24 Temmuz’da Wilder’a kaybederse, Joshua’ya karşı kazandığı 80 milyon dolara yakın bir parayı bir daha kazanma şansı olmayabilir.

Deontay Wilder Zarar Vermek İstiyor

“Benim zihniyetim onu incitmeyi düşünüyorum, annesinin kim olduğunu bile bilmesin. Onun kafasını uçurmak istiyorum, ”dedi Wilder 78SPORTSTV’ye.

“Artık yeri ve tarihi bildiğimize göre, eğitim daha yoğun olacak. Şimdi bir anlamı var. Artık kesin bu maç kesin.”

“Kaçacak yeri yok, saklanacak yeri yok. Benim üzerimden geçmelisin. Ağır siklet tarihindeki en sert yumruk atan benim ve bunu yapmaya devam edeceğim.”

Deontay Wilder “Bu maçı kazanmaya hazırım,” dedi. “Sözleşmeye bağlı olarak bu karşılaşmayı yapmamız gerekiyordu.”

“The Bronze Bomber” ın antrenör Malik Scott ile yaptığı video antrenmanlarına bakılırsa, 24 Temmuz’da Fury’ye zarar verebilir.

Wilder, Fury’nin onunla olan sözleşmesi olmasına rağmen Anthony Joshua ile görüşmeleri hakkında “Elbette, benden kaçmaya çalışmasını korkaklık olarak görüyorum” dedi.

Eğitmen Malik Scott, Wilder hakkında “Onun ikinci kez ağır siklet dünya şampiyonu olacağına dair hiçbir şüphem yok” dedi.