Claressa Shields Cuma gecesi dört dünya şampiyonluk kemerin olduğu maçta Marie-Eve Dicaire’yi yenerek tarih yazmaya devam etti.

Kendi kendini “GWOAT” olarak ilan eden Shields, Marie-Eve Dicaire karşısında hiç raunt vermeden kazandı.

Shields (11-0, 2 nakavt) WBC ve WBO kemerlerini korurken, IBF kemerini Dicaire’den (17-1, 0 KO) aldı ve boşta olan WBA “süper” şampiyonluğunu kazandı.

25 yaşındaki Shields, boksun dört büyük kemerini iki siklettede kazanan tartışmasız ilk şampiyon oldu. Bunu daha önce erkeklerde yapanda olmadı. İki kez Olimpiyat altın madalyası kazanan boksör, Cuma gecesi yaptığı maçtan önce, tartışmasız orta sıklet şampiyonluğunu kazanmak için Nisan 2019’da Almanya’dan Christina Hammer’ı (26-1, 12 KO, 1 NC) yenmişti.

Shields, Dan Canobbio ile yaptığı röportajında, “[Skorlar] 90-100 idi, buna kızamam,” dedi. Ama, biliyorsun, sürekli bana kafa attı ve dirsekledi. Ve onu nakavt etmeye çalışıyordum. Gerçekten istediğim buydu. Ama biliyorsun, iki dakikamız var ve sonra hakem beni tutup 30 saniye bekletti.”

“Mutluyum, ama yine de nakavt etmek isterdim ve yeterli zamanım yoktu. Ancak günün sonunda, tarihte iki siklette tartışmasız olan ilk boksörüm. Ve bunu burada Flint, Michigan’da yaptım, bu yüzden Flint’teki herkese bayılıyorum. Geldiğiniz için hepinize teşekkür ederim. İzleme başına ödeme yapan herkese çok teşekkür ederim. Umarım hayal kırıklığına uğratmadım.”