Meksikalı süperstar Saul ‘Canelo’ Alvarez’in yöneticisi ve eğitmeni Eddy Reynoso, Golden Boy Promotions ve şirketin CEO’su Oscar De La Hoya ile olan ilişkilerin, yasal belgeler yayılmaya başlamadan çok daha önce zaten zarar gördüğünü söylüyor.

Geçtiğimiz hafta Canelo’nun Golden Boy, De La Hoya ve yayın hizmeti DAZN’e karşı dava açtığı ortaya çıktı.

Canelo ve Golden Boy arasındaki gerilim bir yıldan daha uzun bir süre önce başladı. Canelo, Ağustos 2019’da Sergey Kovalev ile karşılaşmadan önce De La Hoya’ya güveni çoktan kırılmıştı.

Canelo ve De La Hoya tüm maç haftası boyunca zar zor konuştu.

Reynoso ESPN Deportes’e “Golden Boy ile harika bir ilişkimiz olduğunu söylemek yalan olur. Perde arkasında zaten bazı anlaşmazlıklar yaşadık, harika bir ilişki yoktu,” dedi.

“Golden Boy ile ilerlediğimiz diğer boksörler, ‘Chololo’ Larios, ‘Chatito’ Jáuregui ile çalışıyordum ve bu iyi bir ilişkiydi. Ama Canelo hakkında son birkaç yıldır en iyi ilişkimiz olmadı. Bazen istediğimiz gibi gitmeyen şeyler olur, ama biz kendimizi işimize vererek yolumuza devam ettik.”

“Çalışmaya devam etmesini, maç yapmasını istiyoruz, hiç kimseye karşı hiçbir şeyimiz yok, istediğimiz boks yapmaya devam etmek ve her şey avukatların elinde. Bu yıl hiç savaşmadık, tabii pandemi geldi, dışarıda birinin istediği gibi gitmeyen birçok şey var, bunlar hassas konular, ancak her şeyin bizim lehimize olacağından eminiz ve bu noktaya kadar devam edeceğiz. “

Reynoso, Canelo’nun herhangi biriyle karşılaşmaya hazır ve istekli olduklarını açıklıyor. Tüm büyük isimleri ve zorlu rakipleri istiyorlar.

“Tüm dövüşleri istiyoruz ……. Billy Joe Saunders, Gennadiy Golovkin, Callum Smith, Sergiy Derevyanchenko. Onun Billy Joe ile dövüşmesini istiyorum. WBC unvanı için Avni Yıldırım’la da maç yapabilir. Avni de unvan mücadelesini hak eden bir boksör, pek çok kişi onu tanımıyor ama savaşarak 1 numaraya yükseldi, bir de Caleb Plant var. “dedi Reynoso.

“Canelo her zaman spor salonunda ve düzenli olarak boks yapıyor. Ona bakarsanız, yılda iki maç yapıyordu. Ve bu yıl hiçbir faaliyetimiz olmadı. Umarım bu yıl bir maç yapabiliriz ve Hareketsizlik tüm insanları etkiliyor, ancak spor salonunda bu hareketsizliği telafi etmeye çalışıyoruz. “