Canelo Alvarez’in, boşta olan WBC süper orta sıklet unvanı için Avni Yıldırım’la karşılaşma olasılığı hala devam ediyor. WBC başkanı Mauricio Sulaiman, Sky Sports’a göre 21 Eylül’de Canelo-Yıldırım maçı için bir teklif planladıklarını söyledi.

Premier Boks Şampiyonlarının (PBC) iyi bir teklifle geleceği ve ihaleyi kazanarak bu maçı gerçekleştirme olasılığının yüksek olduğu bildirildi.

Canelo çok astronomik ücretler talep etmediği sürece, Avni Yıldırım’la karşılaşma olasılığı çok yüksek görünüyor. Zaten bu maçı kendisi istemişti ve iyi bir teklif geleceğine kesin gözüyle bakılıyor.

PBC Canelo’nun isteklerini karşılayabilir mi?

PBC’nin Canelo-Yıldırım maçına büyük bir teklif vermesi için, öde izle sistemi ile yayınlamayı düşünebilir. ABD’deki hayranlar Canelo’nun Avni Yıldırım’la dövüşmesini görmek için para ödeyecek mi? Buradaki en önemli soru bu.

Canelo (53-1-2, 36 nakavt) DAZN ile hala sözleşmesi devam ederken, muhtemelen PBC ihaleyi kazansa bile DAZN sorun çıkartabilir.

“WBC, boş şampiyonluk için Canelo ile Avni Yıldırım’ın maç yapmasını istedi. İhalenin 21 Eylül’de yapılması planlanıyor ”dedi Sulaiman skysports.com’a.

Canelo, Yıldırım’la maç yapmaktan vazgeçerse, o zaman Türk boksörümüzün organizatörü Ahmet Öner, PBC ve WBC başkanı Süleyman ile başka bir rakip hakkında konuşacaklar.