WBA süper orta siklet şampiyonu Callum Smith’in eğitmeni Joe Gallagher, Meksikalı süperstar Saul ‘Canelo’ Alvarez’in gerçekten bir anlaşma yapmak istiyorsa “ciddi bir teklif” ile gelmesi gerektiğini söylüyor.

Mayıs ayında planlanan ringe dönüş için bir rakip ararken Canelo’nun ekibi Smith ve WBO dünya şampiyonu Billy Joe Saunders’a teklif göndermişti.

Her iki İngiliz boksör de ilk teklifi reddetti. Kendilerine önerilen miktarın çok düşük olduğunu iddia ediyorlardı.

Canelo’nun ekibi, Saunders ile şartları konuşmaya devam etti, ancak Smith ile tekrar masaya oturmadı.

Koronavirüs pandemisi nedeniyle Mayıs ayında ringe çıkma planları suya düştü.

Artık Canelo’nun Eylül ayında tekrar savaşabileceği konuşuldu ancak etkinliğin nerede gerçekleşeceğine dair kesin bir yer yok. Ve kiminle karşılaşacağına dair bir kelime yok.

Gallagher, eğer finansal şartlar uygunsa onunla savaşmaya hazır, diyor Callum için.

Sky Sports’a “Canelo, o bulmacanın kendisi değil,” dedi. “O ve Callum Smith harika bir mücadele olacak. Callum Smith ile savaşmak konusunda ciddi olup olmadıkları, bu onlara bağlı. Callum Smith ile karşılaşmak istiyorlarsa tek yapmaları gereken, gereken parayı ödemeleri ve iş bitti.”

“Eğer bunu gerçekten istiyorlarsa, bir teklif yaparlar, ciddi bir teklif yaparlar. Son kez bir teklifte bulundukları gibi değil ve sonunda Callum bir teklifi kabul etmişti ama bir daha geri dönmediler.”