Andy Ruiz Jr. bu cumartesiyi pazara bağlayan gece Chris Arreola’ya karşı California Carson’da öde izlemi sistemi ile yayınlanacak maçta karşılaşacak. Türkiye’de bu maçın ne zaman ve hangi kanalda yayınlanacağını merak edenler için Ssport plus tarafından saat 4:00’de yayınlanacak.

Bu, Ruiz’in Anthony Joshua ile tekrar karşılaşma yapmanın planlarını yapmak için bir fırsat olarak görülebilir.

Ruiz, Joshua’nın şampiyonluklarını kazanmak için onu yenmek istediğini söylese de, asıl isteğinin para kazanmak olduğunu biliyoruz.

Andy, İkinci Kez Dünya Şampiyonu Olmak İstiyor

Andy Ruiz Jr., “Sadece dünyaya değil, kendime de iki kez ağır siklet dünya şampiyonu olabileceğimi kanıtlamaya hazırım. Gerçekten motive oldum ve dediğim gibi, bu sadece başlangıç.”

“Bu maçtan sonra galip geleceğim, gelişmeye devam edeceğim, tıpkı Canelo gibi disiplinli olacağım. Bu zihniyete sahip olmalıyım.”

“Dediğim gibi, bu boks sporunda disiplinli olmak en önemli şey. Maç yaklaşırken aklımdan geçen şey o kemerleri geri almak, adamım ”dedi Ruiz.

Andy Ruiz Jr, Arreola hakkında “Orada gladyatörüz. Ya onu öldüreceğim ya da o beni öldürecek. Bu yüzden sıkı çalışmalı, disiplinli kalmalı ve ringe çıkınca spor salonunda yaptığımız şeyi tam olarak yapmalıyız.”

“Bu yüzden hedefimize ulaşana kadar sahip olduğumuz her şeyi vermeliyiz ve yaptığım hataları yapmamalıyım. Tanrıya şükür geri döndüm ve ayağa kalktım.”

“Dünyada tam olarak böyle. Bazen kaybediyoruz, bazen kazanıyoruz, ancak tekrar savaşmamız gerekiyor, “dedi Ruiz Jr.

“Geldim, antrenmanı yaptım ve bu sadece ısınma bebeğim. Tüm bu sıkı çalışma ve özveri sadece bu maç için değil, yaklaşan tüm dövüşler için geçerli ”dedi.

Reynoso, Ruiz’in geri dönüşü hakkında “Biz kazanan bir ekibiz ve bu, Andy’nin eskiden sahip olduğunu kötü alışkanlıkları değiştirmesine yardımcı oldu. Bedeni fiziksel olarak değişiyor ve tekniği üzerinde çalışıyor, ”dedi.