Matchroom organizatörü Eddie Hearn, Anthony Joshua’nın IBF ağır siklet ünvanını 20 Haziran’da İngiltere’de zorunlu rakibi Kubrat Pulev’e karşı savunması için müzakereleri tamamladı.

Joshua-Pulev, boks hayranlarının istediği bir maç değil, AJ’nin IBF unvanını koruyabilmesi için bu maçı yapması gerekiyor. Joshua’nın Pulev’e karşı savunmasını görmek isteyen küçük bir avuç hayranı var, ama çok değil. Pulev kariyerinin bu noktasında yaşlı, yavaş ve pili bitmiş gibi görünüyor.

Hearn: Joshua, Aralık ayında Fury maçını yapmak için WBO unvanını boşa çıkarabilir

Hearn Cuma günü yaptığı açıklamada, “Kubrat Pulev’in Haziran ayında zorunlu olması, ardından Oleksandr Usyk Kasım veya Aralık aylarında zorunlu olması gerekiyor,” dedi. “Oleksandr Usyk Mayıs ayında Dereck Chisora ile karşılaşacak ve bu maçta her şey olabilir. Ve AJ WBO unvanını boşa çıkarsa ve Tyson Fury ile karşılaşırsa, WBO şampiyonluğu için Joseph Parker’a karşı Usyk olacak, bu büyük bir maç ”dedi.

Usyk 2021’e kadar unvan için beklemek istemiyor. 23 Mayıs’ta Londra’daki O2 Arena’da Dereck Chisora’yı yendikten sonra bu yıl Joshua ile karşılaşmak istiyor.

Hearn, Joshua ve Fury’nin Aralık ayında gerçekleşeceğinden emin

Joshua ve Fury arasında bir maç olup olmayacağı sorulduğunda Hearn, “Tarih size bir maçta çok fazla para varsa bunun gerçekleşeceğini söyler” dedi.

“Fury ve Joshua arasında ESPN ve DAZN ile farklar var, burada görüntüleme başına ödeme modeli diğeri ise abonelik modeli ve bu sorunları çözmek için herkesin oturup konuşması gerek.

“Bu maçı hayata geçirmek bizim işimiz. Size söz veriyorum bu maç gerçekleşecek. Tyson Fury’nin bu meydan okumayı kabul edip bu mücadeleyi yapacağını biliyorum. Bu maçın yapılacağından yüzde yüz eminim.”dedi.