Scott Gilfoid’e göre: Eddie Hearn, Anthony Joshua ve Tyson Fury’nin gelecekte birbirleriyle karşılaşacağını garanti ediyor. Hearn, birinin ya da ikisinin de maçlarını kaybetmesinin önemli olmadığını, ikisinin hala savaşmaya devam edeceğini, çünkü İngiliz taraftarların çok ilgisini çektiğini söylüyor.

Hearn, Joshua’nın (23-1, 21 KOs) WBC ağır siklet şampiyonu Deontay Wilder ile karşılaşıp karşılaşmayacağından emin değil. Bu kavgayla ilgili sorunun bir kısmı Hearn’ün hala bazı endişeleri olması. Wilder’ın, geçmişte maç başına ortalama 3 milyon dolar kazanması, olası bir Joshua karşılaşması için 50-50 lik bir bölünmeyi hak etmiyordu. Şu anda eskiye göre daha iyi durumda.

Hearn, eğer Joshua’nın paranın daha büyük bir kısmını almasında ısrar ederse, Wilder ile Joshua arasında bir karşılaşma ile tüm dünya ilgilenmesine rağmen hiç bir zaman gerçekleşmeyecek.

“Bunu gördüğümde,“ Bunu nasıl yapacaksın? ”Diye düşündüm,” dedi. Joshua’ya verdiği yanıtta FLL’e, Fury’ye hazırlanmasına yardım edeceğini söyledi. “Şimdi söylemesi, ortaya çıkması beni şaşırtmıyor. Garip olanı, ileride bu iki boksörün birbirleri ile karşılaşacak olması ”dedi.

“Fury Wilder’a karşı kazanırsa ya da Wilder’a karşı kaybederse kazan ya da kaybet, söz veriyorum AJ ve Fury gelecekte mutlaka karşılaşacaklar. Wilder için aynı şeyi söyleyemem, çünkü bilmiyorum. Fury’nin AJ ile savaşacağını biliyorum ve AJ’nin gerçekten Fury ile savaşmak istediğini biliyorum, çünkü ikisi de bu mücadelenin İngiltere için ne kadar büyük olduğunu biliyor ”dedi.

Hearn, Fury’nin Wilder’ı yenmesini isteme gerekçesiyle, “Fury’nin Wilder’a karşı kazanacağını umuyorum, çünkü Tyson’ı ve İngilizleri seviyorum” dedi. Öyleyse, üzgünüm, dostum. Tyson’ı severim. Her zaman Tyson Fury’yi sevdim. Onunla Monte Carlo’da tanıştım ve bir anlaşma yapmaktan bahsediyorduk.

Eddie, Fury’nin Deontay’ı yenmesini istediğini söyleyerek Joshua’ya yönelik tehdidin kaldırılmasını istediğinin bir işareti olarak yorumlanabilir. Eğer Fury Wilder’ı yenerse, Hearn, gelir treni(Joshua) için endişelenmek zorunda kalmayacak.