Fightboks.com’un daha önce bildirdiği gibi Anthony Joshua, IBF, IBO, WBA, WBO dünya ağır siklet şampiyonluk kemerini 20 Haziran’da Londra’da zorunlu rakibi Kubrat Pulev’e karşı savunmayı planlıyor.

Ancak devam eden koronavirüsü nedeniyle, Joshua’nın organizatörü Eddie Hearn, bu maçın muhtemelen Temmuz ayında bir tarihe kadar gecikebileceğini düşünüyor.

Korona virüsü tehlike oluşturmaya devam ederse ve Pulev savunması yaz sonrası bir süreye itilirse – Hearn, Joshua’nın WBC dünya şampiyonu Tyson Fury ile potansiyel bir birleştirme maçı için görüşmelere başlama olasılığı var.

Öte yandan, Fury’nin başa çıkmak için kendi problemleri var.

Eski şampiyon Deontay Wilder’a karşı, şu anda 18 Temmuz tarihinde üçüncü maçı yapmak zorunda ve eli kolu bağlı.

Joshua ve Fury, gelecek maçlarını kazanmaları koşuluyla yıl sonunda kemer birleştirme maçını iki boksörde istiyor.

Hearn Sky Sports’a, “Eh, aniden, Joshua-Fury maçı, eğer Pulev maçı yaz sonrasına uzanırsa, bu maç öncelik olabilir. Şu anda olabilecek çok şey var.” Dedi.

“Şu anda bizim için 20 Haziran Kubrat Pulev ile karşılaşıyoruz ve 25 Temmuz olabilir, ancak tüm dünya bu salgını kontrol altına almaya çalışırken şu anda her şey belirsiz.”

Pulev’in Açıklaması

Pulev, “Mücadele için hazır olmama rağmen 20 Haziran’da gerçekleşmesi imkansız.” Dedi. “Maç birkaç ay sonra, belki yıl sonuna doğru gerçekleşecek.”