Matchroom organizatörü Eddie Hearn, DAZN’in Canelo Alvarez ile Avni Yıldırım’ın WBC süper orta sıklet şampiyonluk maçını onaylamamasını bekliyor.

Dünya Boks Konseyi bu hafta, Canelo’nun (53-1-2, 36 nakavt) boştaki WBC süper orta siklet kemeri için Avni Yıldırım (21-2, 12 nakavt) ile maç yapmasına onay verdi.

DAZN, Canelo-Yıldırım maçını reddederse, Hearn kendi boksörü olan Callum Smith’in boştaki kemer için Avni Yıldırım’la karşılaşmasını istiyor. Ayrıca Hearn, Callum’un Canelo ile de karşılaşmasını istiyor. Bu ideal bir dövüş, ancak Canelo ile Smith bu yıl karşılaşamayacak gibi görünüyor.

Şu anda DAZN, Canelo’nun Callum Smith, Gennady Golovkin, Jermall Charlo, Artur Beterbiev ve Dmitry Bivol gibi yetenekli boksörlerle maç yapmasını istiyor.

WBC başkanı Mauricio Sulaiman’a göre Canelo rakip olarak kendisi Avni Yıldırım’ı istedi.

Hearn, boks hayranlarının bu maça ilgi duymadığı için, DAZN’ın Canelo-Yıldırım karşılaşmasını onaylamayacağını söylüyor. Anlamsız olan şey, Canelo’nun neden ABD boks hayranlarının onun dövüşünü izlemekle ilgilenmediği bir boksörle karşılaşmayı seçmesidir.

Bu, Canelo’nun DAZN ile sorunları olduğu için bir tepki mi yoksa başka bir kolay ünvan kazanmak mı istiyor? Canelo, geçen Kasım ayında WBO hafif ağır siklet şampiyonluğu için Sergey Kovalev’i yenmişti.

Canelo, 2018’deki WBA normal süper orta sıklet şampiyonluğu için Rocky Fielding ile mücadelede de benzer bir hamle yaptı. Bu maçların ikisi de DAZN tarafından onaylandı, ancak Canelo’nun Avni Yıldırım ile karşılaşma isteğini kabul edecek gibi görünmüyor.

DAZN, Canelo Ve Avni’yi Onaylamayabilir

Canelo Alvarez-Avni Yıldırım maçı için IFL TV’ye Eddie Hearn, “Kişisel olarak hiçbir yerde bu maça ilgi olduğunu düşünmüyorum” dedi. “WBC’nin Canelo’yu Yıldırım’ın rakibi olarak onaylamasına şaşırmadım.”

“Callum Smith’in boştaki WBC süper orta sikleti kemeri için Avni Yıldırım’la karşılaşması talebinde bulunduk. Sıralamaya göre Avni Yıldırım’ın zorunlu olduğu ve ondan sonra zorunlu olan kişinin WBA şampiyonu olmasına rağmen Callum Smith olduğu çok açıktı.”

“O kemeri WBC uzun zamandır kazanmaya çalışıyor. Callum’a dedim ki, “Sadece sana haber vermek için Canelo’nun Avni Yıldırım’la karşılaşmasını isteyecekler. “

“Eğer bu maç Canelo vs Yıldırım DAZN tarafından onaylanmazsa ki bunu bir yayıncı tarafından yapılabileceğini düşünmüyorum, o zaman Callum Smith WBC dünya şampiyonluğu için Avni Yıldırım ile karşılaşmalı.”

“Bunun olmasını umuyoruz, ancak yine de Callum Smith’in Canelo ile de karşılaşmasını istiyoruz. Şu anda Callum için sinir bozucu, ama iyi bir noktada. Bence ilginç bir iki hafta olacak.”

Hearn, Canelo Alvarez hakkında “Ve bence bu yıl dövüşecek, ama bu benim işim değil” dedi. “Onun boks yaptığı aynı platform DAZN için çalışıyorum, benim tahminim, Canelo Alvarez’i Kasım ayında tekrar ringde göreceğiz, “dedi Hearn.

“WBC’den Mauricio Sulaiman ile kısaca konuştum ve bunun bir emir olmadığını söyledi. Canelo Alvarez’in ricası olduğu için bunu kabul ettiklerini söyledi.”

Boks hayranları Canelo’nun, 2017’de Chris Eubank Jr. tarafından 3. rauntta nakavt olan bir boksör ile karşılaşmasını istemiyor.

Canelo’ya bir ton para ödediği ve üçüncü kez Golovkin ile maçını görmek istediği için DAZN kötü olmalı. Bunun yerine DAZN, Canelo’nun Rocky Fielding, Jacobs, Kovalev ile maçlarını izledi ve şimdi Avni Yıldırım’la karşılaşmasını izleyebilir.

DAZN, Canelo’ya Ücret Kesintisi Mi Yapacak?

Mike Coppinger “DAZN’dan Canelo’ya 35 milyon doların yarısını önerdiklerini duydum. ”dedi. “Belki Avni Yıldırım’la karşılaşmasına olay vererek Canelo’nun paranın yarısını kabul etmesini bekleyecekler.”

DAZN’in Canelo’nun bir sonraki maçı için %50 maaş kesintisi yapma söylentileri doğruysa, o zaman daha elit seviye boksörlerden biri yerine Avni Yıldırım’la karşılaşmak mantıklı olacaktır.

6 YORUMLAR