Boks hayranları “Boksun Yüzü” Canelo Alvarez’i vasat bir rakibe karşı bile olsa 2020’de ringde görmek istiyor.

30 yaşındaki Alvarez, geçen Kasım ayında Sergey Kovalev karşısında nakavtlı galibiyetinden bu yana maç yapmadı.

Canelo (53-1-2, 36 KOs) geçtiğimiz hafta Oscar De La Hoya, Golden Boy Promotions ve DAZN’a karşı açtığı dava nedeniyle şu anda meşgul durumda.

Hearn, IFL TV’ye, “Bir anlaşmazlık var sanırım Canelo ve Golden Boy ilişkileri bir süredir iyi gitmiyordu” dedi. “

“Konunun çıkış noktasını bilmiyorum ve mahkemeye çıkacağını görmek oldukça üzücü. Bir dövüşçüyle şahsen hiçbir zaman mahkeme salonunda bulunmadım ve dürüst olmak gerekirse, orada olmayı da beklemiyorum.”

“Ancak bunu çözmeleri gerekiyor ve bu Canelo’nun kariyeri için önemli. Onu ringde tekrar görmek istiyorum. Adamlarımdan biriyle dövüşmesini görmek istiyorum. Yani umarım bir çözüm bulabilirler.”

“DAZN, Gennadiy Golovkin ile onun uzun süredir dövüşmesini istiyordu ve bu düşüncelerini devam ettirecekler.”

Hearn, “Şu anda, umarım Billy Joe Saunders veya Callum Smith ile dövüşür ” dedi. İnandığım tek şey, herkesin onun bu yıl savaşmasını istediğidir.”

“Bu yüzden umarım bu yıl dövüşür ve bu ikisinden birini yenerse, önümüzdeki Mayıs ayında Gennadiy Golovkin ile maç yapmalı.”

Dünya, Canelo’nun bu yıl maç yapmasını istiyor, ancak DAZN, Golden Boy ve Oscar De La Hoya ile olan davası onun ringe çıkmasını zorlaştırabilir.

Ayrıca DAZN, Canelo’nun popüler bir boksör ile dövüşmesini isterken, rakibi olarak Avni Yıldırım, Saunders veya Callum’u seçerse ona istediği parayı vermek istemeyebilir.

Bunlar iyi boksörler, ancak abone kazandıracak ve hayranları heyecanlandıracak isimler değil. Canelo’nun, hayranlarının DAZN’e abone olabilmeleri için bu boksörlerden birine ihtiyacı var:

  • Sergiy Derevyanchenko
  • Gennadiy Golovkin
  • Jermell Charlo
  • Jermall Charlo
  • Caleb Plant
  • David Benavidez
  • Artur Beterbiev
  • Dmitry Bivol

“Bu ister gelecek yıl, ister gelecek yaz ne zaman olacak. Yönetim organlarının zorunlu maçlar hakkında dikkatlice düşünmesi gerektiğini söylüyorum.”

“Canelo, Avni Yıldırım’la maç yapmazsa, Callum Smith iki kemerin ortada olduğu maçta Avni Yıldırım’la karşılaşmalı. İşte bu bizim de zorladığımız bir şey, “dedi Hearn.

2 YORUMLAR