Gilberto Ramirez, 5 Kasım’da DAZN tarafından yayınlanacak maçta WBA hafif ağır siklet şampiyonu Dmitry Bivol ile karşılaşacak. Bu onun 13 yıllık kariyerinde en zorlu karşılaşması olacak.

31 yaşındaki Ramirez (44-0, 30 KOs), yeni bir ağırlık sınıfında yeni bir saltanat başlatmak isteyen eski bir süper orta sıklet şampiyonu.

Ramirez, Bivol maçı hakkında, “Bu fırsat benim için her şey demek. Bu benim uzun zamandır beklediğim fırsat. Tekrar dünya şampiyonu olacağım ve bu benim için harika bir duygu” dedi.

Ramirez “Bivol’un sahip olduğu her şeyi, gücünü getirmesini bekliyorum. Bu benim için iyi bir meydan okuma. Taraftarların seveceğini düşünüyorum. Kendisinde gerçekten bir zayıflık görmüyorum. Zihinsel olarak, bu maçta hazır olmalıyım. Ve ben hazırım.”

Golden Boy’un kariyerini yönettiği Zurdo Ramirez’in bu pozisyona gelmesi biraz zaman aldı.

Golden Boy Promosyonlar CEO’su Oscar De La Hoya, Boxing Social’a Gilberto ‘Zurdo’ Ramirez hakkında “Son derece heyecanlıyım. Ramirez’le gurur duyuyorum. WBA hafif ağır sıklet unvan mücadelesi öncesinde sorunların üstesinden geldi” dedi.

“O harika bir teknisyen. Bu tarzı bir dövüşçü olarak biliyorum. Masaya ne getireceğini biliyorum. Bu dövüşün eşit bir dövüş olduğunu kuvvetle hissediyorum. Ramirez harika durumda.”

Diğer web sitemizi ziyaret ederek destek isterseniz seviniriz. https://www.nbahaberi.com/