Deontay Wilder, Tyson Fury ile rövanş yapma hakkını kullandı ve üçüncü maç en geç 18 Temmuz’da olmak zorunda, Fury’nin organizatörü Bob Arum, pazar günü açıkladı.

Üçüncü maçta, WBC ve lineal şampiyon Fury lehine yüzde 60 ila 40’lık bir gelir dağılımı yapılacak.

18 Temmuz, maçın gerçekleşmesi için sözleşmede izin verilen son cumartesi günüdür. Top Rank patronu Bob Arum, her iki tarafında ortak tanıtım fırsatlarından yararlanmak için üçüncü maçın Ekim ayında olabileceğini söyledi.

Fox ve ESPN tarafından ortak yayınlanacak ve görüntüleme başına ödeme olacak, bu TV ağları bir boks maçı için ikinci kez işbirliği yaptı.

Cuma günü, Wilder ilk kamuoyuna karşı yorumlarını beş yıllık ağır siklet saltanatının sona ermesinden bu yana sosyal medyada video yoluyla yaptı.

“Hiçbir yere gitmiyoruz, çünkü savaş yeni başladı. Tekrar yükseleceğim. Ben güçlüyüm. Ben bir kralım, gururumu alamazsın. Ben bir savaşçıyım. Ben asla gücü vermeyecek bir kralım Ben ölümle savaşacak bir kralım, “dedi Wilder. “Ve eğer kimse bunu anlamıyorsa, savaşa gitmenin ne olduğunu anlamayın, savaşmanın ne olduğunu anlamayın, tekrar yükseleceğiz. Kemeri tekrar kazanacağız. Geri döneceğim. Küllerimden bir anka kuşu gibi yükseleceğim ve şampiyonluk kemerini tekrar kazanacağım. Birkaç ay sonra görüşürüz, savaş yeni başladı.”