Amerikan yayın servisi DAZN, Canelo Alvarez’in boştaki WBC süper orta sıklet kemeri için Avni Yıldırım ile maç yapmasını istemiyor.

WBC bu hafta Canelo Alvarez ve Avni Yıldırım maçı için emir verdi, ancak Boxing Scene.com’a göre DAZN, Alvarez’in bir sonraki rakibi olarak Avni Yıldırım’a ‘onay vermedi’.

WBC başkanı Mauricio Sulaiman, Yıldırım’ın Anthony Dirrell ile son mücadelesinde kaybetmesine rağmen, Alvarez’in ekibinin bu maçı istediği için emir verildiğini söyledi.

Alvarez haftalardır rakip arıyor ama bir türlü kendisine rakip bulamadı. Bunun sebebi onunla maç yapmak isteyen herkes çok fazla para talep ediyor.

Callum Smith, Billy Joe Saunders ve John Ryder ile uzun süren görüşmelerde bir türlü anlaşamadı, Alvarez’in ekibi Türk boksörümüz Avni Yıldırım’a karar vermiş gibi görünüyor.

WBC başkanı Sulaiman Athletic’e “Canelo Alvarez WBC ile temasa geçti ve boştaki kemer için Avni Yıldırım’la karşılaşmayı istedi ve bu kesinlikle ‘Franchise’ unvanına sahip olma ayrıcalıklarından biri, “dedi.

“Franchise” etiketi, şampiyonu diğer tüm boksörlerden üstün tutar ve ona istediği kişiyle maç yapma hakkını verir.”

“Maçın bu yıl olacağına inanıyorum. Süreci başlatıyoruz ve nasıl sonuçlanacağını göreceğiz. “

DAZN, Alvarez ile 2018’de en az 365 milyon ABD Doları (278 milyon £) değerinde on bir maçlık anlaşma imzaladı.

Gennadiy Golovkin ile üçüncü maç DAZN’ın Alvarez için 1 numaralı tercihi ve Alvarez ile anlaşma imzaladıklarından beri istedikleri maç bu.

Alvarez, DAZN’ın bayrağı altında Rocky Fielding, Daniel Jacobs ve Sergey Kovalev’i yendi.

Canelo’nun Meksikalı destekçileri Golden Boy, Avni Yıldırım’ın Chris Eubank Jr.’a nakavt ile yenildiği için bu maçı düzenlemeye isteksiz olan DAZN’a henüz resmi olarak başvuru yapmadı.