Billy Joe Saunders ve Canelo Alvarez’in karşılaşması için bir anlaşma yürüttüğü ve yaz aylarında bu maçın olması gerektiğini söylüyor, organizatör Eddie Hearn.

WBO süper-orta siklet şampiyonu Billy Joe Saunders, ‘Canelo’ ile olması muhtemel maçın hazırlıklara başlamak için Las Vegas’a uçtu, ancak devam eden korona virüsü nedeniyle 2 Mayıs’ta Las Vegas’taki maçın planlamaları sona ermiş gibi görünüyor.

Gennadiy Golovkin’in Canelo ile maçının gündemde olduğu bildirildi, ancak Kazak boksör Golovkin’i de tanıtan Hearn, Saunders’ın Meksikalı yıldız Canelo ile yeni planlanan bir tarihte karşı karşıya geleceği konusunda iyimser.

Hearn, Sky Sports’a “Billy Joe, Canelo ile karşılaşmak için diğer boksörlerle anlaşmıyor.” Dedi. “Şimdi her şey sporun yeniden hareketlenmesine bağlı, çünkü bu maçın Cinco de Mayo haftasında gerçekleşmesi gerekiyordu. Şimdi bunun korona virüsü nedeniyle kesinlikle gerçekleşmeyeceğini biliyoruz. ”

“Boks maçları haziran, temmuz ayında yapılabilecek mi? Olursa, Billy Joe Saunders’ın o dönemde Canelo Alvarez ile karşılaşma şansı vardır ve Golovkin maçının tarihi ileri bir zamanda olacaktır. ”

“Şu anda, Billy Joe Saunders aslında Vegas’ta, eğitimde. Canelo Alvarez maçını duyurmak için Pazartesi günü bir basın toplantısı yapmamız gerekiyordu. Maçı henüz yeni ertelenmiş olan Taylor ile eğitim yapıyor ”

“Odaklanmanız gereken şey, disiplinli kalmanız gerekiyor. Bence Billy Joe Saunders, boks programı yaz aylarında geri döndüğü zaman Canelo Alvarez ile karşılaşacak.”