WBO süper orta siklet şampiyonu Billy Joe Saunders antrenörü olarak Ben Davison ile tekrar bir araya geldi.

İngilizlerin yeniden bir araya gelmesi, Saunders’ın (29-0, 14 KOs) Mayıs ayında Canelo Alvarez’in bir sonraki rakibi olarak kabul edilebileceği bir zamanda geliyor.

“Bir süredir Billy Joe’yu tanıyorum. Hatta çalışmadığım zamanlarda bile onun için oyun planlarını bir araya getirmesine bile yardımcı oldum. Tekrar birlikteyiz, ”dedi Davison.

“Billy Joe’ye en iyi savaşçılar için hiç bir fırsat verilmedi. Kendisine en iyiye karşı test etme fırsatı verilmelidir. Coceres gibi boks rakipleri bunu yapmayacak. Bazen boksörler en iyi şekilde rakibin beceri seviyesine kadar performans gösterirler. Ancak Billy Joe her zaman en iyi şekilde savaşıyor. ”

Saunders’ın Alvarez’le bir sonraki rakibi olma konusunda, Davison “Buna inanmak istiyorum” dedi.

Davison ayrıca Fury ile olan ayrılık hakkında yorum yapmayı reddetti. Yenilgisiz ağır siklet, Deontay Wilder’a karşı hazırlık için SugarHill Steward’ı işe aldı.

Davison, Fury için hala arkadaş olduklarını söyledi. İlişkiyi saygılı tutmak istediğini vurguladı.

Davison, “Kendimi meşgul ettim ve Billy Joe Saunders benim odak noktam. “Beş yıldır şampiyon. Bir şey söylüyor. Kesinlikle kendini test etme fırsatı elde etmeli. Canelo’yu yenmek için oyun planını bir araya getirmek benim işim. Kendisini yüzde 100’de tutmayı planlıyoruz. ”

Saunders daha önce Dominic Ingle tarafından eğitilmişti.