Anthony Joshua, Tyson Fury’den daha iyi olduğunu kanıtlamak için çalışmalarına devam ediyor.

Joshua, “Pulev’i yeneceğim düşüncem budur. Onun içinden geçmeliyim. O benim seviyemde değil. En üstteki rakipleri istiyorum. Etrafımdaki diğer boksörler hakkında endişelenmiyorum. Hepsinin içinden geçeceğim bir savaşcı olarak yapmam gereken şey bu. Yani, Tyson Fury’ye de onun üzerinden geçecekmişim gibi bakıyorum, çünkü geçen sene sorunum vardı, hallettim ve şimdi çok daha iyi durumdayım.

“Geleceğin neler getireceğini göreceğiz. Fury ve Wilder hazır olduğunda size söyleyeceğim, bir teklif gelirse bu teklifi geri çevirmeyeceğim. ”

Joshua’nın (23-1, 21 KO), IBF unvanını 20 Haziran’da Londra’daki Tottenham Hotspur Stadyumu’nda Pulev’e (28-1, 14 KO) karşı zorunlu bir kemer savunması yapması gerekiyordu. COVID-19 salgını nedeniyle süresiz olarak ertelendi.

Pulev, sadece Kasım 2014’te Almanya’nın Hamburg kentinde Wladimir Klitschko’ya yenildi.

İnternet spor sitelerinin çoğu Fury’yi Joshua’ya göre 1’e 2 favori olarak listeler. Fury-Joshua, İngiliz boks tarihinin en büyük maçı olacaktı, ancak Fury, üçüncü mücadelelerinde Deontay Wilder’ı tekrar yenmek zorunda kaldı ve Joshua, Pulev’i devirmek zorunda.

“Ekibime güvenmeye ve güven vermeye hazırım. Anladım. Anlıyorum. Ruiz’in o gece daha iyi olduğu görülüyordu. Biliyor musun, bu yüzden mazeret göstermedim, bu yüzden Ruiz, “Evet, o gece en iyi Anthony Joshua’yı yendim” demiş olmalı.

“Şu anda karantinada olmam çok utanç verici çünkü büyük maçlara engel oluyor. Ama bu tarihin bir parçası. Tyson Fury’yi yenmek için çalışıyorum. Bahisçiler veya inanmayanlar veya şüpheliler benimle olsun ya da olmasın, inanmak zorundayım. Tyson Fury’yi yenmek için çok çalışıyorum. ”